CHP'den istifa etmişti: Başkan Yardımcılığı görevini de bıraktı!

Menderes Belediye Başkan Vekilliği seçiminde aday gösterilmemesine tepki gösterip, partisi CHP’den istifa eden Mustafa Akın, Menderes Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden de istifa etti. Akın, yoluna bağımsız meclis üyesi olarak devam edeceğini duyurdu.

CHP'den istifa etmişti: Başkan Yardımcılığı görevini de bıraktı!

Dün yapılan Menderes Belediye Başkan Vekilliği seçimi öncesi CHP’de başkan vekili adayının belirlenmesi üzere yapılan grup toplantısında gerginlik yaşandığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. 

CHP grubunun adayları arasında ismi geçen Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akın’ın, Erkan Özkan’ın aday gösterilmesine tepki gösterip toplantıyı terk ettiği ve istifa resti çektiği öne sürülmüştü. CHP Menderes İlçe Başkanı Ahmet İşler tarafından desteklendiği kulislerde konuşulan Akın’ın seçimden önce e-devlet üzerinden partisinden istifa ettiği ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Akın’la ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Akın, parti üyeliğinin ardından Menderes Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden de istifa ettiğini açıkladı. İstifa kararını sosyal medya hesabından duyuran Akın, meclis üyeliği görevini bağımsız olarak sürdüreceğini sözlerine ekledi. 

Akın’ın istifa açıklaması şu şekilde:

“Arkadaşlar, aile meclisim ile yaptığımız toplantıda, ailemden 1 tek kişi bile siyasete devam etmemi istemiyor, bu sebeple Menderes Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum. İncir çekirdeği kadar hakkım kime geçtiyse hakkımı helal ediyorum …Sizlerin de bana hakkını geçtiğini düşünüyorsanız lütfen hakkınızı helal edin. Meclis üyeliğim bağımsız olarak devam edecektir. Kalın sağlıcakla.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0