Çeşme'de yine hortum kabusu: Çatılar uçtu

Bu yılın başında hortum felaketinin meydana geldiği Çeşme'de ikinci kez hortum paniği yaşandı. Ovacık Mevkii'nde meydana gelen hortumda bir sitede bazı evlerin çatıları uçtu. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, ilk tespitlere göre hortumda can kaybı ve yaralının bulunmadığını açıkladı.

Çeşme'de yine hortum kabusu: Çatılar uçtu

Çeşme'nin Ovacık Mahallesinde, bu sabah gelen ilk bilgilere göre hortum çıktı.

Ovacık Mahallesinin sahil kesiminde bulunan Sağlıkçılar Sitesi, İştur 90 Sitesi, Ovakent Sitesi ve Yuvamkent Sitesi'nde, etkili olan hortum nedeniyle bazı evlerin çatıları zarar gördü.

Hortumun meydana geldiği siteye giderek incelemelerde bulunan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, bölgedeki durumla ilgili son gelişmeleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Oran, ‘’Ovacık sağlıkçılar sitesi bölgemizde oluşan hortumda anlık tespitlerimize göre can kaybımız yaralımız yoktur. Bölgedeki vatandaşlarımızın yanındayız’’ dedi.

KAYMAKAM ÇAKICI DA BÖLGEYE GİTTİ

Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı da bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Çakıcı, hortum nedeniyle bir yazlık evin çatısının ciddi hasar gördüğünü, bazı yazlık evlerde de çatılardaki kiremitlerin uçtuğunu ve küçük bir hayvan damının da sundurmasının tahrip olduğunu açıkladı. Çakıcı, herhangi bir can kaybı, yaralanma ve zarar gören büyükbaş ve küçükbaş hayvan olmadığını belirtti.

Çeşme Belediyesi ekiplerinin hasar gören yazlık evin çatısının molozlarını temizlediklerini ifade eden Kaymakam Çakıcı, jandarma, belediye ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin de tespit çalışmalarına başladıklarını kaydetti.

BU YIL İKİNCİ KEZ YAŞANDI

Çeşme’de bu yılın başında da hortum felaketi yaşanmış ve 18 kişi yaralanmıştı. Hortumun en çok etkilediği bölge olan Alaçatı’da tekneler, otomobiller ve evlerin çatıları büyük zarar görmüştü.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0