Büyükşehir 5 şirkette sermaye artırımına gidiyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, artan giderleri tolere edebilmek için bünyesinde hizmet veren rant Plaza A.Ş., İZDENİZ A.Ş., Ege Şehir Yapı Planlama Müşavirlik ve Teknoloji A.Ş., İZELMAN A.Ş ve İZULAŞ A.Ş.’nin sermayelerinde toplamda 445 milyon lira artırıma gitmeye hazırlanıyor.

Büyükşehir 5 şirkette sermaye artırımına gidiyor

 Türkiye’de son dönemde şiddetli bir şekilde hissedilen ekonomik krizin her geçen gün daha da derinleşmesi, tüketim ve hizmet mallerına gelen zamlar ve döviz kurlarındaki artışlardan belediyeler ve belediyelere bağlı şirketler de etkilendi.

Yeni yıl gelmeden 2022 yılı bütçelerinde döviz kurlarındaki değişim nedeniyle zararın meydana geldiği büyükşehire bağlı iştiraklerde çözüm olarak sermaye artırımına gitmeya karar verildi.

Bu kapsamda; Büyükşehir bünyesinde hizmet veren Grant Plaza A.Ş., İZDENİZ A.Ş., Ege Şehir Yapı Planlama Müşavirlik ve Teknoloji A.Ş., İZELMAN A.Ş ve İZULAŞ A.Ş.’nin sermayelerinde artırıma gidilmesi gündemde. 

10 Ocak’ta gerçekleştirilecek İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme getirilecek olan sermaye artırımı kapsamında; Grant Plaza A.Ş. için 60 milyon, İZDENİZ A.Ş. için 160 milyon, Ege Şehir Yapı Planlama Müşavirlik ve Teknoloji A.Ş. için 50 milyon, İZELMAN A.Ş için 75 milyon ve İZULAŞ A.Ş için 200 milyon olmak üzere toplamda 445 milyon liralık artırım yapılması planlanıyor.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0