Bu İddialar Doğru Mudur Sayın Cemil Tugay?

Kent A.Ş'ye ait başkanlık makamına tahsis edilen araç, Hatay'da mesai saati dışında bir kaza yapmış mıdır? Belediye yönetimi bu konuda işlem başlatmış mıdır? Gelen iddia doğru mudur?

Bu İddialar Doğru Mudur Sayın Cemil Tugay?

 Karşıyaka Belediyesi ile ilgili gelen iddia şu şekilde;

Gelen İddia

“Karşıyaka belediyesi şirketi Kent AŞ de ilginç işler dönüyor idari işlerin başında bulunan şef Ö.G geçen dönemin sorunlu personeli özel koruma aldığı bu dönem Murahhas Aza H.E’ın en sevdiği personel olmuş bulunmaktadır. Her istediği şeyi karşılamış özel çaycısından tutunda tesis kasalarından eleman alıp yanına bürocu yapmış, tesislerde yıllarca garsonluk yapmış Hikmet doğru adlı personeli özel şoförü yapmış ve icraatlarına devam etmektedir.

Bu hanımın son icraatı başkanlığa ait makam aracını servise gönderdim bahanesi ile oyaladığı aracın gerçek şoförünün takibi ile ortaya çıkıyor.

Olay söyle gelişiyor araç ile evine bıraktırmayı alışkanlık haline getiren Ö. hanım bu sefer 16 Eylül günü kendini başkanlığa ait makam aracı ile kendi özel şoförü H. adlı personeli ile gece bıraktırmayı tercih ediyor ve ortaya çıkmasın diye yoğun çaba harcadıkları kaza meydana geliyor ve ne Hikmetse kaza Hatay da meydana geliyor tabi ki bu böyle anlatılmıyor. Kaza Gündüz Bayraklı da araç servise giderken diye türlü yalanlar dönüyor.

Aracın asıl şoförü servise gidiyor bakıyor ki araç Volvo servisinde yol takibi sürdürüyor Kent AŞ.’nin arabalarının yaptırıldığı özel serviste aracı buluyor araç kazalı bir şekilde yatıyor hava yastıkları açılmış ve perte çıkması gereken araç özel serviste 30 bin TL üzeri masraf ile gizlenerek yaptırılmak isteniyor.

Ö. hanım başkanlığa aksedilen bu olayı gizlerken ben iletmem gereken kişiye ilettim diyerek sıyırmaya çalışmak istemektedir.

Bu olay H.E’ın müdahalesi ile şoförü çağırıyor nerede ise şoförü olayı ortaya çıkartması ile suçlu duruma getiriyor.

Tabi ki olay sonrası herkes kendi araçları ile işe gelmeye başlamıştır. Onu da şantiye otoparkından anlamak mümkündür.

Konu sayın Cemil Tugay Bey dedir elbette müdahale edeceğinden şüphemiz yok. Kamunun aracını özel işlerde kullanmanın ve kaza yapmanın üstü örtülemeyeceğini ve aracın masrafını kamu zararı olmadan tahsil edeceğinden şüphemiz yok. Karşıyaka halkına sorumluluğu gereği bunu yapacaktır ve konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirecektir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0