Bayraklılı çocuklardan renkli final

Bayraklı Belediyesi tarafından 'Dünya Çocuk Hakları Günü' dolayısıyla 4 gün boyunca süren etkinliklerin finali şarkılar, şiirler, öyküler ve danslarla dolu gösterilerin sunulduğu etkinlikle yapıldı. Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezi'ndeki programa minikler ve velileri büyük ilgi gösterdi.

Bayraklılı çocuklardan renkli final

Bayraklı Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından hafta boyunca hazırlanan ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikler final gösterileriyle sona erdi. Postacılar Kültür Merkezi'ndeki kapanış etkinliğinde Bayraklı Belediyesi gitar ve koro kursiyerlerinin müzik dinletisi eşliğinde şarkılar söylendi. Tiyatro kursiyerleri ellerindeki çocuk hakları pankartlarıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Prömiyer Bale ve Dans Akademisi bale kursiyerlerinin de gösteri sunduğu etkinlikte ayrıca çocukların hafta boyunca yazdığı şiir ve öykülerin en iyileri açıklandı. Başarılı 10 öğrenci yazdıkları eserleri sahnede arkadaşlarına okudu. Büyük beğeni toplayan etkinliklerde çocuklar hem eğlendi, hem de haklarını öğrenerek, dopdolu bir hafta geçirdi.

Etkinliklerimiz büyüyerek, devam edecek

"Dünya Çocuk Hakları Günü" kapsamında düzenlenen etkinliklerde çocuklara yönelik tüm imkanları seferber edeceklerini ve haklarını her zaman koruyacaklarını vurgulayan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bu tür etkinliklerimizi büyüterek sürdüreceğiz. 23 Nisan'ı, 19 Mayıs'ı, 29 Ekim'i Bayraklı'ya yakışır şekilde çok daha büyük etkinliklerle kutlayacağız. 'Dünya Çocuk ve Gençlik Kenti' olma yolunda ilerleyen Bayraklı'yı tüm çocukların çağdaş ve modern oyun alanlarında özgürce oynayabildiği, iyi bir eğitim alabildiği, rahatça yaşayabildiği daha güzel bir kente dönüştüreceğiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin omuzlarında yükselecek Bayraklı, çocuklarla anılan ve dünyada bilinen bir marka kent olacak" dedi.

Aykut KESERLİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0