Başkan Sürekli; Karaburun’da…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; “Karaburun’u biz sırtlanıyoruz, onlar ihmal ediyorlar!”

Başkan Sürekli; Karaburun’da…

AK Parti İzmir; İl Ana Kademe, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yöneticileri ile tam kadro katıldığı eş zamanlı 30 ilçe ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda; Karaburun’da muhtarlar, esnaf ve ziraat odası temsilcileri ile bir araya gelen İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; vatandaşlarla da bir araya geldi. Her görüşmesinde ilçenin sorunlarını masaya yatıran Başkan Sürekli, önemli mesajlar verdi. Sürekli; “Karaburun’un 100 yıllık su sorununu 5 baraj inşa ederek biz çözdük; ulaşım ile ilgili yatırım sözlerimizi tuttuk. TOKİ’nin deprem konutları çalışması hızla sürüyor. CHP’li Belediyelerin icraatları ise; çatı katı ruhsatında olduğu gibi vatandaşın kazandığı hakkının elinden alınması, ruhsat tahsilatlarından, terör örgütü savunucularını misafir etmekten öteye geçmiyor.  Karaburun’u biz sırtlanıyoruz, onlar ihmal ediyorlar. İnanıyorum ki ilçemiz; bu gidişata 2024’te dur diyecek.” diye konuştu.

CHP’li belediyeye çağrı

“Çatı katı uygulamasındaki haksızlığa son verin!”

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 4,5 milyon TL kaynak aktarılarak yenilenen Karaburun Stadyumu’nda incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet eden Başkan Sürekli; CHP’li Karaburun Belediyesi’nin konutların çatı katı ruhsat uygulamasında yaptığı değişikliğe de tepki gösterdi. Yaklaşık 150 konut sahibini ilgilendiren, geçmişe dönük bu haksız uygulamaya son vermesi çağrısında bulunarak şu ifadeleri kullandı “CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin de onayıyla, yasal izni bulunup inşaat ruhsatını alarak çatı katı olan bina yapanlar, oturma ruhsatını alırken karşılarına astronomik bedeller çıkıyor. Sadece çatı katından değil, bunanın tamamından metrekare başına 300 TL istiyorlar ki, 100 metrekarelik bir bina için 30-40 Bin TL’lik bir fatura. Bu insanlar, geçtiğimiz dönem belediyeye güvenerek çatı katlı bina yapmak için ruhsatlarını alarak harçlarını ödemişler. Yeni yapılar için 11 TL olan bu miktar zaten kazanılmış bir hak için 300 TL’ye çıkarıldığı gibi, büyükşehir onayı olmadan tahsilata da başlamışlar. El insaf! Bu kazanılmış hakkın yenmesidir! CHP’li Belediye Başkanı Erdoğan; imar komisyonu üyesiyken altına imza attığı bir hakkı, aldığı yeni kararla haksız kazanca kalkışmıştır. Bu yanlıştan, bu suçtan acilen dönülmelidir.”

Depremzedelere yönelik çalışmalar sürüyor…

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; Karaburun’un Yeniliman Mahallesi’nde muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Muhtarların Meslek Yüksek Okulu, istihdam gibi taleplerini değerlendireceklerini belirten Sürekli, toplu konut ihtiyacı ve TOKİ’nin depremzedelere yönelik çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi. Başkan Sürekli konuya ilişkin şunları söyledi; “Geçtiğimiz dönemde toplu konut için başvurular çok düşüktü. Muhtarlarımızın talebini dikkate alacak, bu ihtiyacın güncel durumunu değerlendirerek mutlaka TOKİ ile bu yatırımı çalışacağız. Karaburun fay hattı üstünde bir ilçemiz. Buradaki yapısal kentleşme çok önemli.  TOKİ’nin depremzedelerimize yönelik çalışmalar hızla sürüyor. Yıkılan, acil yıkılması gereken ve ağır hasarlı yapıların tespitinin ardından hak sahipliği tespitleri de tamamlandı. Askı aşaması bekleniyor. Yeni yerleşim yerlerine ilişkin ön teknik inceleme raporu hazırlanarak bakanlığımıza sunuldu. İlçe Kaymakamımız Sayın Serap Özmen Çetin’i de ziyaret ederek, ilçeye yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldık. Süreç, AFAD tarafından da titizlikle takip ediliyor.”

5 baraj ile 100 yıllık su ihtiyacı karışılandı…

Karaburun Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek yetkililerle görüşen Başkan Sürekli, her gün ortalama 100 kişinin aşılandığı hastanede, sağlık çalışanlarına da teşekkür etti. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Karaburun Esnaf ve Sanatkârlar odası Başkanı Latif Ok ve Ziraat Odası Başkanı Gazanfer Yavaş ile de görüş alışverişinde bulundu. Pandemi sürecinde, esnafın ve çiftçinin yanında olduklarını söyleyen Sürekli; “Esnafımız ve çiftçilerimiz için hibe, kira, borç erteleme gibi pek çok destek yarattık, yaratıyoruz. İlçemizin üretenleri ile her zaman beraberiz.  Yatırımlarımızı onların görüşlerini de alarak yapmaya devam edeceğiz. Karaburun’un, bölgenin 100 yıllık suyuna 5 barajla son verdik. Su sorunu tamamen çözüldü. Bu barajlardan Bozköy Barajı, ilçenin su ihtiyacını karşılıyor; Salman Barajı, Küçük Bahçe bölgesindeki tarım arazilerin sulamak için kullanılıyor. Karareis Barajı, Çeşme’nin su ihtiyacını karşılamak için devrede. Çeşme-Kararesi arası ulaşım hattı ihalesi yapıldı ve ulaşım hatları yapılıyor. Eğlenhoca Barajı ve Parlak Barajları ile tarım arazilerimiz suya kavuştu. Bunu halkımız da görüyor. ‘100 yıllık su ihtiyacımızı karşıladınız’ diyen onlar. Karaburun; tarihi, kültürü ve doğal özellikleriyle İzmir’in en özgün ilçelerinden biri. Yerelde yıllardır ihmal ediliyor. İlçemizi CHP’li yerel idarenin yıllardır birikmiş ihmaline kurban etmeyiz. Karaburunlu hemşerilerimizin her zaman yanındayız.” diye konuştu.

muhtarlar_buluma_cc371904

yenilenen_stadyuma_ziyaret

 ziraat_odas_ziayret

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 10:49

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0