BAŞKAN  SPOR SALONUNUN ANAHTARINI ŞAMPİYONA TESLİM ETTİ

Spor salonu şampiyona emanet

BAŞKAN  SPOR SALONUNUN ANAHTARINI ŞAMPİYONA TESLİM ETTİ

Milli cimnastikçi Burçak Şenman’ın şampiyonalara apartmanın bahçesinde hazırlandığını öğrenen Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, spor salonunun anahtarını Burçak’a vererek, ‘‘Salonumuz 7/24 hizmetinde yeter ki sen kupa ve madalyalarla göğsümüzü kabartmaya devam et’’ dedi. 11 yaşında Milli Takım’a seçilen 14 kupa ve 32 madalyanın sahibi olan 18 yaşındaki milli cimnastikçi Burçak Şenman İzmir depreminden sonra ailesiyle birlikte Güzelbahçe’ye yerleşti.

Spor Salonu’nun anahtarı artık sende

Ulusal ve uluslararası birçok başarıya sahip milli bir sporcunun apartman bahçesinde antrenman yapmasının bu ülkenin ayıbı olduğunu ifade eden Başkan İnce, ‘‘Adeta kupa koleksiyoncusu milli bir sporcunun ilçemizde ikamet ettiğini öğrenince kendisini ziyaret etmek istedik. İyi ki de tanışmışız. Kendisinin çok zor şartlarda apartman bahçesinde şampiyonalara hazırlandığını duyunca çok üzüldüm. Ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden Milli bir sporcunun kendisine özel bir antrenörü, diyetisyeni ve özel bir çalışma alanı olması gerekir. Ancak Burçak bunların hiçbirine sahip değil. Biz Güzelbahçe Belediyesi olarak imkanlarımızı Burçak’la paylaşmaya hazırız. Tesislerimiz emrinde. Yeter ki sen Milli Marşımızı okutarak ve Bayrağımızı göndere çektirip göğsümüzü kabartmaya devam et’’ dedi.

Yeniden doğmuş gibiyim

Başkan İnce’den Güzelbahçe Kaan Yüce Spor Salonu’nun anahtarını teslim alan Burçak Şenman, ‘‘ İzmir Depremi’nde büyük bir felaket yaşadık. Yalnızca benim birkaç özel eşyamı alabildik. Şuan hayatta olmak bile bizim için mucize. Çünkü oradaki evimiz ağır hasar gördü. Güzelbahçe’de şuan mutluyuz. Ancak burada şampiyonalara hazırlanmam için gerekli şartları sağlamakta büyük sıkıntı yaşadım. Hatta tekrar deprem bölgesine dönmeyi bile düşündük. Ama biz başkanımıza ulaşmadan o bize ulaştı, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız Mustafa İnce, bize salonun 24 saat açık olduğunu, antrenör desteği,  tesislerin anahtarını ve mümkün olan her konuda destek olacağını ifade etti. Bu kadarını beklemiyorduk. Spor salonu beklediğimden de güzel. Şu anda kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum’’ dedi. Başkan İnce Burçak’a Kaan Yüce Spor Tesisleri’ni gezdirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 13:24

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0