BAŞKAN KILIÇ’TAN BUCALILARA ÇAĞRI: “TÜM KENTİMİZİ MAVİYE BOYAYALIM”

Buca’nın vaka haritası maviye dönüyor

BAŞKAN KILIÇ’TAN BUCALILARA ÇAĞRI: “TÜM KENTİMİZİ MAVİYE BOYAYALIM”

​​​​​​Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Buca’da vakaların en üst seviyeye çıktığı zaman ile günümüz vaka haritasını paylaşarak düşüşe dikkat çekti. Buca’nın ‘çok yüksek riskli bölge’ konumundan ‘orta riskli bölge’ konumuna düştüğünü ifade eden Kılıç, Bucalılara çağrı yaparak, “Haydi Buca! Maske, mesafe ve hijyen kurallarına her zamankinden daha sıkı uyarak tüm kentimizi maviye boyayalım” dedi.

Koronavirüs (Covid-19) vakası ilk çıktığı günden beri tedbirleri en üst düzeyde tutan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, vakalardaki düşüşe dikkat çekerek vatandaşları uyardı.

Tedbirlerin en üst düzeyde tutulması için tüm birimlere talimat veren Başkan Kılıç, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden Buca’nın 11 Kasım 2020 zamanındaki vaka haritasıyla 22 Aralık 2020’deki vaka haritasını paylaştı. 

Kent genelinde pazaryerleri, iş yerleri, hizmet binası gibi vatandaşların yoğunluk gösterdiği yerlerde koronavirüs tedbirlerinin uygulanmasından taviz vermediklerini ifade eden Başkan Kılıç, “Hepimiz, çok zorlu bir sürecin içindeyiz. Her gün, Buca’nın vaka haritasındaki değişimi titizlikle inceliyoruz. Çalışmalarımızı yoğunluk gösterten bölgelere yönlendiriyoruz.  Sürecin başından beri kaymakamlığımızla birlikte Buca’da tedbirlere uyulması, herkesin bilinçlenerek önlemlerini alması için denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dezenfekte çalışmalarıyla virüsü Buca’dan uzak tutmaya çalışıyoruz. Ama her şeyden öte, en büyük mücadelenin, hemşehrilerimizin  maske mesafe ve hijyen kurallarına uyduğunda gerçekleştiğini biliyoruz” diye konuştu.

TÜM KENTİMİZİ MAVİYE BOYAYALIM
Tüm hemşehrileri tedbirlere uymaya davet eden Kılıç, “Kararlı mücadelemiz sonuç̧ vermeye başladı. Buca, koronavirüs yoğunluk haritasındaki ‘çok riskli bölge’ konumundan, ‘orta riskli bölge’ konuma düşmeyi başardı.  Bunu hep birlikte başardık. Yine her zamanki gibi güçlü olma zamanı.  Haydi Buca! Maske, mesafe ve hijyen kurallarına her zamankinden daha sıkı uyarak tüm kentimizi maviye boyayalım” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 15:21

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0