AK Partili eski vekilden 'Gezi davası' tepkisi

AK Parti eski İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası üzerinden partisini eleştirerek, "Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar" dedi.

AK Partili eski vekilden 'Gezi davası' tepkisi

25. ve 26. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık sosyal medya hesabından partisini eleştirdi.

Gezi davasında verilen tutuklama ve hapis cezası kararları ile iptal edilip tekrar yapılan 31 Mart 2019 İstanbul seçimlerinde partisinin tutumunu eleştiren Kocabıyık şu ifadeleri kullandı:

"Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar.

Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz.

Yazdıklarımı kimse başka yerlere çekmesin. Ak parti kuruluş beyannamesi benim yazdıklarımın referansıdır. Biz bu partide fikirlerimizi her zaman özgürce söyledik ve söyleriz. Yazdıklarım ilkeseldir."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0