23 Haziranda CHP İzmir’den İstanbul Çalışması

İzmir CHP'den İstanbul Çıkarması

23 Haziranda CHP İzmir’den İstanbul Çalışması

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin ikinci yıl dönümü doğrultusunda İstanbul’un 39 ilçesinde eş zamanlı saha çalışması yapılıyor. İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve beraberindekilerde çalışmalara katılıyor.

Eş Zamanlı Saha Çalışmaları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği program doğrultusunda 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin ikinci yıl dönümünde İstanbul’un 39 ilçesinde eş zamanlı saha çalışması yapılıyor.

“2 Yıl Sonra Aynı Yerde” mottosu ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkan Yardımcıları, PM üyeleri, Milletvekilleri, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, 81 İl Başkanı, il ve ilçe yöneticileri, belediye başkanları ve belediye başkan adayları, kadın ve gençlik kolları başkanları-yönetimleri ve meclis üyeleri, önceki dönem parti yöneticileri ve partililer 2 yıl önce oy istedikleri bölgelerde saha çalışmalarına katılıyorlar.

İki Yılda Neler Yapıldı?

Eş zamanlı yapılacak saha çalışmalarında vatandaşlar dinlenecek, vatandaşların yaşadığı güncel sorunlara yönelik CHP’nin çözüm önerileri anlatılacak ve 37. Olağan Kurultayı'nda kabul edilen “İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” ile çalışma yapılan ilçe özelinde CHP'li belediyelerin iki yıllık süreçte yaptığı çalışmalar, Kanal İstanbul'a neden ihtiyaç olmadığı ve İstanbul Sözleşmesi'ne CHP'nin yaklaşımı gibi konular anlatılacak.

Çalışmalar 39 ilçe başkanlığında saat 10:00'da eş zamanlı olarak düzenlenecek buluşma ile başlayacak. Buluşmanın ardından saha çalışmaları ile vatandaşlar ve esnaflarla buluşulacak ardından muhtarlarla bir araya gelinecek.

Çalışmalar Düzenlenecek

Öte yandan CHP İzmir İl Örgütü’nden İstanbul çalışmalarına İl Başkanı Deniz Yücel dışında il başkan yardımcıları Çetin Özdemir ve Özkan Tice katılıyor. İzmir heyeti, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İstanbul Milletvekili Senzgin Tanrıkulu v e Parti Meclis Üyesi Semra Dinçer ile birlikte Şişli'de çalışmalara katılacaklar.

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu Gaziosmanpaşa'da bir diğer İzmir Milletvekili Bedri Serter ise Kağıthane ilçesinde, Parti Meclisi (PM) Üyesi Devrim Barış Çelik ise Üsküdar ilçesinde çalışmalara katılacak.

Demokrasi Şenliği

Saha programlarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “23 Haziran Demokrasi Şenliği”ne katılım sağlanacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlediği “23 Haziran Demokrasi Şenliği”ne katılarak parti yöneticileri ve üyelerle bir araya gelecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 11:00

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0