İzmir Karşıyaka Çevre Yolu yanındaki alanda 2017'de yapımına başlanan 628 bin metrekare kapalı alana sahip Bayraklı Şehir Hastanesi hasta kabulüne başladı. 

9. yargı paketinde rötuş işareti... Kadının soyadı değişebilir 9. yargı paketinde rötuş işareti... Kadının soyadı değişebilir

Çeşitli zamanlarda açılışı ertelenen hastane için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi'nin bir iki hafta içerisinde hasta kabulüne başlayacağını duyurmuştu.

BAKAN KOCA'DAN PAYLAŞIM
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın imzasıyla İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Orhan Gökalp, yeni kurulan Bayraklı Şehir Hastanesi'nin Başhekimi olarak atandı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İzmir Şehir Hastanesi, yarın hasta kabulüne başlıyor. 2 bin 60 yataklı İzmir Şehir Hastanesi, ileri tıp teknolojilerine ve gelişmiş olanaklara sahip. Toplam kapalı alanı 628 bin 15 metrekare. Hayata hayat katan sağlık devriminin ürünü olan hastanemizin 337 polikliniği, 54 ameliyathanesi, 374 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı bulunuyor. İzmir Şehir Hastanesi, Genel Hastane ile birlikte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp Damar ve Kardiyoloji Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi, Adli Psikiyatri Hastanesi, Kemik İliği Merkezi, Organ Nakli Merkezi, İnme Merkezi, Uyku Merkezi ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezini içeriyor. Yarın, İzmir için sağlıkta yeni bir gün olacak. İzmir Şehir Hastanesi hayırlı olsun" dedi. 

Editör: TE Bilisim