LGS tercih sonuçları açıklandı! LGS tercih sonuçları açıklandı!

Memleket Partisi Başkanı Muharrem İnce, geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Özgür Özel'le gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını anlattı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a konuşan İnce, CHP ve Memleket Partisi’nin iş birliği yapmasını istediklerini, CHP’nin de bu talebe sıcak olduğunu düşündüğünü söyledi. İnce, “Ama zamanı tüketip işi öldürmeye çalışırlarsa ben de kısa sürede aday açıklamaya başlarım” ifadelerini kullandı. İYİ Parti'nin İstanbul'da Buğra Kavuncu'yu aday göstereceği kulisleri hakkında da konuşan İnce, "Kötü aday mı arkadaş? Bir şeyler alacaklar, göreceksin. İYİ Parti iyi bir kaybettiren olacak bu sefer, söyleyeyim sana” dedi. İnce'nin gazeteci Saymaz'ın sorularına verdiği yanıtlar şu şekilde:

Nasıl bir ittifak arzuluyorsunuz?

Onurlu bir ittifak. Biz gidip CHP’ye “Şunu ver” demeyeceğiz. Öyle bir talebimiz yok.

İlla ki bir alışveriş olacak.

Olsun, tabi ki olsun.

İzmir’in adı geçiyor. “Muharrem İnce istiyor” dediler.

Benim böyle bir talebim olmadı. İzmir kolay mı dersin? İzmir zor. Niye zor? İyi Parti aday çıkarıyor çünkü. DEM Parti de çıkarabilir. İzmir çantada keklik değil. Onu isteyenler de var, istemeyen de var.

Siz nasıl bakıyorsunuz?

CHP’de en az kimler var artık? Atatürkçüler. Onlar gittiler ve kenarda kaldı. Dolayısıyla... O noktalara (katılım) gelmedik henüz. Özgür Bey’le baş başa bir konuşalım.

Seçim öngörünüz nedir?

AK Parti çok iyi hazırlanıyor. 2019’da büyük hatalar yaptılar. “Pontus” dediler, İmamoğlu’nu VIP’e almadılar. Bu seçimde hiç hata yapmadıklarını görüyorum. Doğru adaylar tespit ediyorlar.

Ankara ve İstanbul?

Bence en iyi adayı koydular İstanbul’a. Turgut Altınok da doğru bir isim. Mansur Yavaş’a göre doğru... Ülkücü oyları paylaşırlar.

İyi Parti’nin rolü ne olur?

Buğra (Kavuncu) kötü aday mı arkadaş? Bir şeyler alacaklar, göreceksin. İyi Parti iyi bir kaybettiren olacak bu sefer, söyleyeyim sana.

Akşener’le görüşecektiniz.

Şu anda öyle bir durum yok."

Editör: TE Bilisim