HAYKIRIŞ

Herkese Merhaba

Bundan sonra görüşlerimi bu alanda dile getireceğim. İlk ele almak istediğim konu toplumumuzda kadına yönelik şiddet!

Keyifli okumalar...

Adaletin hüküm sürdüğü toplumlarda insanlar kendini huzurlu hisseder.  Lakin bazen okuduğum haberlerde verilen cezalar  huzurumu  kaçırıyor. Özellikle bu durum kadın cinayetlerinde, kadına yapılan şiddette ve çocuklara yapılan kötü muamelelerde, belki de bir anne olduğum için, üzerimde büyük etki bırakıyor.

Hangi ülkede doğduğumuzun, hangi görüşten, hangi partiden olduğumuzun hiç önemi yok. Birimizin başına kötü bir olay geldiğinde ben de acı çekiyorum, eminim ki sizde üzülüyorsunuzdur.

Biz kadınlar kadın zulümlerini görmezden gelemiyoruz…

 Peki, verilen kararlar…!

 Hemen içimde Adalet yerini buldu mu sorgusu başlıyor. Caydırıcılık o kadar önemli ki, ama adalet kimi zaman mutlu etmiyor; bu korkutucu!

Benim çocukluğumda duyduğum kadın zulümlerinde kadınlar ağırlıklı ya susuyor ya utanıyor ya da korkuyorlardı. Günümüzde ise genel olarak korkmayan haykıran sosyal medyada da sesini duyurmak isteyen bir çoğunluk var!

Sosyal medyanın Bu konulardaki desteği mükemmel. İnsanlar cesursa, sansürsüz, açık bir şekilde görüşlerini söylemeleri, zulme uğrayana sahip çıkmaları,  bir olma birlik olma gücü harikulade. Bu birliğin sonucunda güzel haberler almak adil sonuçlar görmek sevindirici.

Lakin Sosyal Medyada sesini duyuramayanlar!

Adalete sığınanlar!

Kadınlar olarak bu cesareti kendimizde bulduysak, uğradığımız şiddeti haykırıyorsak, neden güvenimiz kırılsın, neden cezalar caydırıcılığını yitirsin?

Kadınlar; kendilerine zarar veren kişi ya ceza almaz da hemen serbest kalırsa, şikâyet ettiğim için başıma daha fazla bela olursa endişesi duyuyorlar. Aynı şekilde şiddet gösteren tarafın da bana bir şey olmaz rahatlığındaki durum tam tersi değişirse o zaman zaten bu şiddet, cinayet rakamları daha aza inecektir. Emsaller, kararlar, caydırıcılık her zaman önemlidir.

Temennim haykırışlarımızın yerini bulacağı, hiçbir canlıya şiddetin uygulanmadığı,  ya da verilen cezalarla kendimizi daha fazla güvende hissetmemizi sağlayacak  bir dünya…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güven Aslan
Güven Aslan - 1 yıl Önce

Önemli bir soruna değinmişsin, tebrikler.
Yolun açık olsun.

Gizem
Gizem - 1 yıl Önce

Çok haklısınız Melodi hanım. Yasalar uygulanmalı gerekiyorsa daha caydırıcı cezalar konmalı. Bu konuda eğitimler verilmeli.

Hatice çağ
Hatice çağ - 1 yıl Önce

Düşünceleriniz çok değerli. Yazılarınızı merakla bekleyeceğim. ????

Önder güllü
Önder güllü - 1 yıl Önce

Gerçekten başarılı bir yazı

Önder güllü
Önder güllü - 1 yıl Önce

Gerçekten başarılı bir yazı başka yazılarınızı bekliyoruz hayırlı olsun

Murat Y.
Murat Y. - 1 yıl Önce

Melodi hanım efendinin deginmiş oldugu konu cok önemli.Kadınlarımıza yapılan şitdede Hayır..Harika bir yazıydı çok begendim..

Murat Demir..
Murat Demir.. - 1 yıl Önce

Tebrik ederim.
Kaleminin tükenmediği nice yazılarını okumak dileğiyle...

Aydın inağ
Aydın inağ - 1 yıl Önce

Ne güzel ..!
Düşünmek ve fikir üretmek...Dahası bu görüşlerini çevresi ile PAYLAŞMAK.
Gele bu Görüş, Toplumun önemli bir yarasını tedavi yönünde farkındak
Lık yaratacaksa ...
Harikasınız .. başarılar efendim.


google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0