Uzman isimden İzmir’e korkutan deprem uyarısı: ‘Deniz kentin içerisine girecek!’ O ilçeleri tek tek sıraladı! Uzman isimden İzmir’e korkutan deprem uyarısı: ‘Deniz kentin içerisine girecek!’ O ilçeleri tek tek sıraladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre hafta yüksek sıcaklıklar hakim olacak. Basra'dan gelen sıcak dalgası pazar gününe kadar kentte bunaltıcı sıcaklara neden olacak.

5 Ağustos Cumartesi sabah saatlerinde hava sıcaklığının 31 derece olması beklenirken öğle saatlerinde kentte sıcaklık 42 dereceyi bulacak. Nem ise yüzde 50 oranında olacak. Akşam saatlerinde kentte hava sıcaklığının 34 derece olması bekleniyor.

6 Ağustos Pazar ise kentte sabah saatlerinde sıcaklığın 30 derece olması beklenirken öğle saatlerinde sıcaklık 37 dereceyi bulacak. Akşam saatlerinde ise sıcaklığın 34 derece olması bekleniyor. Kentte nem oranının ise yüzde 36 olacak.

Uzmanlar sıcak dalgasının yaşandığı günlerde, sabah saatlerinde dışarı çıkılmasını öneriyor. Öte yandan bol su içmek, pamuk ve keten malzemeleri giysiler giyilmesi yönünde de uyarılarda bulunuluyor.

Editör: TE Bilisim