Yalıkavak’ta Özelleştirme Kararı

Bodrum’da bir parsel daha imara açıldı

Yalıkavak’ta Özelleştirme Kararı

Bodrum Yalıkavak'ta en güzel manzaralarından birine hakim 25 dönümlük araziyi ticaret ve konut alanına çeviren imar düzenlemesine yapılan itirazlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla reddedildi. Arazi özelleştirilecek.

Bodrum’da bir parsel daha imara açıldı

Sözcü Gazetesi’nin aktardığı habere göre; Mülkiyeti Hazine adına kayıtlı olan Yalıkavak’taki 25 dönümlük araziyle ilgili ilk gelişme şubat ayında yaşandı.

Arazi, 3 Şubat tarihli Cumhurbaşkanı Kararı’yla özelleştirme kapsamına alındı. Verilen kararda:

“Satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar mülkiyetin gayri ayni hakların tesisi veya işletme hakkının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanarak özelleştirilmesine…” ifadesine yer verildi.

İtirazlara Red

İmar planında değişiklik yapıldı. “Ticaret-Konut Alanı (E:0.30 Y en çok 2 kat)”, “Genel Otopark Alanı”, “Park” ve Yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği askıya çıkarıldı.

Yeni düzenlemeye yapılan itirazlar 21 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından reddedildi ve ilgili Cumhurbaşkanı Kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı.

“Mevcut Planları Mahkeme İptal Etti”

Kararda ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Alana ilişkin mevcut imar planları mahkeme kararı ile iptal edildiğinden, altlık imar planı paftaları yerine halihazır haritalar kullanılması gerektiğinden bu kapsamda Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca kullanım kararlarında her hangi bir değişiklik yapılmadan halihazır harita üzerine hazırlanan ekli 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planın onaylanmasına karar verilmiştir”.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 13:10

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0