Vatandaş Soyer'e dert yandı: Soğan aldım zenginim!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Kemalpaşa Pazaryeri’nde esnaf ve yurttaşlarla sohbet etti. Bir vatandaş Başkan Soyer'in hatırını sorması üzerine “Soğan aldım zenginim” cevabı verdi. Başkan Soyer, “Merak etmeyin az kaldı. Tüm dertlerimizi 15 Mayıs sabahının ardından geriye atacağız” dedi.

Vatandaş Soyer'e dert yandı: Soğan aldım zenginim!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kemalpaşa Pazaryeri’nde esnaf ve halkla buluştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve partililer eşlik etti. Başkan Tunç Soyer hayat pahalılığından dert yanan yurttaşlara “Merak etmeyin az kaldı. Tüm dertlerimizi 15 Mayıs sabahının ardından geriye atacağız. Anadolu’nun verimli toprakları tekrar eski günlerdeki gibi değer kazanacak. Hayat pahalılığı sona erecek” diye seslendi. Pazarcı bir gencin "Yurt dışına kaçmak istiyorum" sözleri üzerine ise Başkanı Soyer, “Umudunu kesme. Çok daha güzel bir memleketi birlikte kuracağız” şeklinde konuştu.

TOPRAĞI ZENGİNLEŞTİRMEK GEREK

64 yaşındaki Nagihan Barut pazarda alışveriş esnasında karşılaştığı Başkan Soyer’e İzmir’de tarımı kalkındırma adımlarından dolayı teşekkürlerini ileterek, “İlkeli olmak gerek, toprağı zenginleştirmek gerek. Vatandaşlar olarak kalkınma projeleri istiyoruz. Küçük Hollanda olabiliriz. Ülkenin zirai olarak kalkınması gerek” ifadelerini kullandı.

Soğan aldım zenginim Başkanım

Başkan Soyer, pazarda halkın hayat pahalılığına yönelik eleştirilerini de dinledi. Bir vatandaş Başkan Soyer'in "Nasılsınız?" sorusu üzerine; "Soğan aldım zenginim Başkanım. Bugün de doyduk çok şükür. Karnımıza bir topan ekmek giriyor" cevabını verdi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0