Türkiye İttifakı Bornova'da büyüyor

Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki’nin seçim çalışmaları tüm hızıyla sürerken Bornova’dan önemli bir transfer haberi geldi.

Türkiye İttifakı Bornova'da büyüyor

Aralarında Memleket Partisi’nden Bornova İlçe Başkanı Av. Muammer Erçoban, Gençlik Kolları İzmir il başkanı Burak Kurt, İzmir Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri Gürsel Dinktepe, önceki dönem yönetim kurulu üyesi Av. Anıl Yılmaz’ın da olduğu 50 kişilik bir grup ile 2014-2019 yılları arasında AKP’den Bornova Belediye Meclis Üyeliği Yapmış Can Özyar CHP’ye katıldı.

Bornova’daki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen rozet takma töreninde konuşan CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, partiye katılanlara “ Yuvanıza hoş geldiniz” diye seslendi. CHP’nin Atatürk’ün emanet etiği bir parti olduğunu hatırlatan Çapın, “Memleket Partisi’nde de aynı ilkeleri savunuyordunuz. Zaten hep birlikteydin, bir ayrışma yaşanmıştı. Fakat burası hepimizin yuvası. Olması gereken yerdesiniz, evinizdesiniz. Atatürk’ün partisine ve evine yeniden hoş geldiniz” diye konuştu.

CHP’yi iktidar yapacağız

Türkiye’nin 22 yıllık AKP iktidarında çok zor günler yaşadığını ifade eden Memleket Partisi Bornova İlçe Başkanı Muammer Çoban ise, “Aklı ve bilimi öne alıp Atatürk İlkeleri çerçevesinde ülkeyi olması gereken noktaya getirme hedefindeyiz. Bu amaçla hep birlikte çalışıp CHP’yi iktidar yapacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki ise CHP’nin Türkiye’yi yönetmeye aday çok büyük bir aile olduğunun altını çizerek, “Bu aile ne kadar büyüyüp güçlenirse o kadar iyi. Bugün dünden daha güçlüyüz. Yuvanıza, ailenize hoş geldiniz” dedi.

Konuşmaların ardından partiye katılanlara rozetleri takıldı ve birlikte aile fotoğrafı çekildi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0