Tır'ın lastiğine gizlenmiş kilolarca uyuşturucu bulundu

Ticaret Bakanlığı Trakya Dış Ticaret Gümrük Müdürlüğü Kapıkule Sınır Kapısı Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık Müdürlüğü ekipleri kaçakçılara göz açtırmıyor. Kapıkule Gümrük Muhafaza ekipleri bir Tır'da ve yolcu otobüsünde yaptığı aramalarda 46 kilo metamfetamin uyuşturucu madde ile 1690 şişe hormon ilacı ele geçirdi.

Tır'ın lastiğine gizlenmiş kilolarca uyuşturucu bulundu

Ekipler diğer yaptığı aramalarda ise çok sayıda, gözlük, kaçak içki, oto parça, elektronik ve diğer kaçak eşya ele geçirdi. Ele geçirilenlerin uyuşturucu, hormon ilacı ve yakalanan kaçak eşyaların piyasa değerinin 28 milyon TL olduğunu açıklandı.

TIRın lastiğine gizlenmiş kilolarca uyuşturucu bulundu

46 KİLO UYUŞTURUCU TIRIN LASTİĞİNE GİZLENMİŞ ŞEKİLDE BULUNDU

Kapıkule Gümrük Muhafaza ekipleri ülkeye boş şekilde beyan ederek ülkeye girmek isteyen bir TIRı sürücünün şüpheli hareket etmesiyle aramaya yaptı. Detaylı arama için x-ray taramasına sevk edilen TIRda Narkotik Detektör Lilide katıldı. Dedektör köpek Lilinin TIRın yedek lastiğine tepki vermesi üzerine lastik kesilerek yapılan aramada, 9 şeffaf poşet içinde 46 kilo metamfetamin uyuşturucu madde ele geçirildi. Olayla ilgili araca el konulurken, sürücü gözaltına alındı.

TIRın lastiğine gizlenmiş kilolarca uyuşturucu bulundu

VALİZDEN 1690 HORMON İLACI ÇIKTI

Ekipler ülkeye giriş yapan bir yolcu otobüsünün bagajında arama yaptı. Yapılan aramada bir yolcunun valizinde kıyafetlerinin arasında, kullanımı izne tabii olan kaçak 1690 adet hormon ilacı ele geçirildi. Kaçak hormon ilaçlarına el konulurken, şüpheli yolcu ise gözaltına alındı. Kapıkule Sınır Kapısında Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık İstihbarat ekiplerince gözaltına alınan 2 şüphelinin sorgusu sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 14:08

Emre

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0