Sürekli, “kentsel dönüşüm sorununu AK Parti’den başkası çözemez”

Merkez ilçelerde yoğun mesai

Sürekli, “kentsel dönüşüm sorununu AK Parti’den başkası çözemez”

AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Kerem Ali Sürekli, seçim çalışmaları kapsamında Karşıyaka, Konak ve Bayraklı ilçelerinde yoğun programlara imza attı. Yüzlerce İzmirli’yle tokalaşıp selam veren Sürekli, AK Parti hükümetlerinin çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. İzmir’in ciddi bir kentsel dönüşüm sorunu olduğunu, CHP’li büyükşehir belediyesinin sorumluluk almak bir yana davalarla kentsel dönüşüm projelerini engellediğini dile getiren Sürekli, “İzmir’de riskli olarak belirlenen 65 bin 400 bağımsız birimden 57 bin 42’inin yıkımı tamamlandı. Devletimiz TOKİ eliyle yeni binalar yaparken, kendi evini kendisi yapmak isteyen vatandaşlarımıza da desteklerini sürdürüyor. İzmir’imizin kentsel dönüşüm sorununu AK Parti’den başkası çözemez” diye konuştu.

Sahadaki çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Kerem Ali Sürekli, pazar mesaisine Karşıyaka ilçesinde başladı. Bir süre önce babası Nezir Karadeniz’i kaybeden Türk Kızılayı Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz’e taziye ziyaretinde bulunan Sürekli, Bayraklı ilçesinde, kanaat önderleriyle bir araya geldi, Cengizhan mahallesindeki esnafları selamladı, talep ve önerilerini dinledi. Cengizhan mahallesinin hemen üst kısmında yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve açılışı için gün sayılan Şehir Hastanesi ile rezerv alanda TOKİ tarafından yapılan deprem konutlarına da değinen Sürekli, İzmir’in çok ciddi kentsel dönüşüm sorunu olduğuna dikkat çekti.

“AK PARTİ’DEN BAŞKASI ÇÖZEMEZ”

İzmir depreminde 17 binanın yıkıldığını hatırlatan AK Partili Sürekli, “İzmir depreminden tam 1 yıl sonra depremzedelere konutları teslim edilmeye başlandı. Bayraklı’da yerinde dönüşümle 7 proje alanında, 1343 konut, rezerv alanda ise 3 bin 651 konut yapıldı. Peki İzmir’in yüzde 80’inin dönüştürülmesi gerektiğini söyleyen büyükşehirin CHP’li belediye başkanına soralım; İdaresinde ve sorumluluğunda olan kentsel dönüşümle ilgili ne yapmıştır? Kaç projeye başlanmış kaçı tamamlanmıştır? Olmadığını biliyoruz da kaçını hak sahibine teslim etmişlerdir? Bu soruları sadece belediye başkanına değil, Türkiye’yi İzmir gibi yönetme hayali kuran CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, İzmir’den aday gösterdikleri siyasilere de sormak gerekiyor. İzmir’de başlayıp da bitirebildiğiniz bir yatırım var mı? Dev reklam bütçeleri ayırıp temel at, sonra bir daha dönüp bakma. İşte Opera Binası orada duruyor. Yazık değil mi İzmirli’nin cebinden harcanan onca paraya, daha nice örnekler var. İzmir’in neresine bakarsanız bakın gördüğünüz yatırımların altında AK Parti’nin imzasını görürsünüz. Sadece TOKİ tarafından İzmir’e son 19 yılda; 31 bin 352 konut, 23 cami, 6 kamu binası, 10 lise, 43 ilkokul, 3 kreş, 2 spor salonu, 28 ticarethane ve 15 bin seyirci kapasiteli stadyum olmak üzere binlerce yapı kazandırıldı. Net bir şekilde söylüyorum İzmir’in kentsel dönüşüm sorununu da AK Parti’den başkası çözemez” diye konuştu.

HANE ZİYARETLERİNDE BULUNDU

Bayraklı ilçesinde gönül kapısı ziyaretinde bulunup depremzede aileleri ziyaret eden Sürekli, Van’da şehit olan polis memuru Uğur Sarıkaya’nın emaneti olan ailesine konuk oldu. Daha sonra Hemşehri Buluşmaları iftar programında, Göçmen Dernekleri ile Konya, Aydın ve Manisa hemşehri derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen Sürekli 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yönelik önemli mesajlar verdi.

LİSTELERİ İYİCE İNCELEYİP, KARARIMIZI ONA GÖRE VERMELİYİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıklıkla dile getirdiği yerli ve milli ifadelerinin ne demek olduğunun bugünlerde daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Sürekli, “Siyasi partilerin listelerini çok iyi incelemeliyiz. Bu listelere iyi bakıp oylarımızı da ona göre kullanmalıyız. 21 yıllık kazanımların daha ileri gitmesine mi oy vereceğiz yoksa bütün kazanımların yok edlmesinden mi yana oy kullanacağız. Mavi Vatan’dan, Karabağ’dan, vaz mı geçeceğiz. Suriye’de bir koridor açılmasına izin mi vereceğiz. Onun için Doğru Zaman Doğru Adam Recep Tayyip Erdoğan diyoruz” dedi.

BÜYÜK MAHALLE SAHURU

Programına Bayraklı ilçesinde düzenlenen Mahalle Buluşması ile devam eden AK Partili Sürekli, geç saat olmasına rağmen yoğun katılım gösteren mahalleliye teşekkür etti. Daha sonra Bayraklı Emek Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezimizine geçen Sürekli, teşkilat mensupları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. 14 Mayıs zaferine emin adımlarla yürüdüklerini dile getiren Sürekli, Karşıyaka ilçesi Demirköprü Mahallesinde düzenlenen sahur programına katıldı. Ramazan ayının manevi iklimini, birlik, beraberlik ve kardeşlik havasını doyasıya yaşadıklarını kaydeden Sürekli, “Kapısını çaldığımız her hanede, yürüdüğümüz her sokakta, ziyaret ettiğimiz her mahallede kıymetli hemşehrilerimizin ilgi ve teveccühleriyle karşılaşmaktan gurur duyuyoruz. Her tebessüm, yürekten verilen her selam, güler yüzle sıkılan her el bizlere güç veriyor. Dava ve yol arkadaşlarımızla aziz milletimizin de desteğiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Mayıs zaferimize, milletimizin hayallerine, ülkemizin hedeflerine, Türkiye Yüzyılı'na kararlılıkla yürüyoruz” diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0