Sıtkı Kürüm son yolculuğuna uğurlandı

Yaşamını yitiren eski Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm son yolculuğuna uğurlandı.

Sıtkı Kürüm son yolculuğuna uğurlandı

Karabağlar Belediyesi Kurucu Başkanı olarak 2009-2014 yılları arasında görev yapan Kürüm için Karabağlar Belediyesi önünde tören gerçekleştirildi.

Törene, Kürüm'ün ailesinin yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Konak Belediyesi Eski Başkanı Muzaffer Tunçağ, Karşıyaka Belediyesi Eski Başkanı Cevat Durak, Menemen Belediyesi Eski Başkanı Tahir Şahin, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, meclis üyeleri, Karabağlar Belediyesi çalışanlarıyla muhtarlar katıldı.

Törende konuşan Başkan Selvitopu, Kürüm'ün insanı seven, dost canlısı yapısıyla her zaman hatırlanacağını söyledi.

“KARABAĞLAR SITKI KÜRÜM’Ü UNUTMAYACAK”

Kürüm'ün insanı seven, dost canlısı yapısıyla her zaman hatırlanacağını söyleyen Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, şöyle konuştu:

“Kurucu olarak belediye başkanlığı yapmak gerçekten zordur. Bu görevi de başarıyla yapan bir belediye başkanımızdı. Çalışma hayatında da dürüstlüğüyle sevilen sayılan bir insandı. Siyasi yaşamında da çeşitli çalışmalar yapmış topluma mal olmuş toplumun önderi olan bir insandı. Ben böylesi değerli bir insandan belediye başkanlığı görevini devralmaktan da büyük onur duymuştum. Geçtiğimiz aylarda kendisini hastanede ziyaret edip sohbet etme fırsatımız oldu. Kendisini iyi görmüştüm ama bu ölüm bizlere erken geldi. Bütün sevenlerinin acılarını paylaşıyoruz. Karabağlar Sıtkı Kürüm'ü unutmayacak ve adını mutlaka yaşatacaktır. Bütün dostlarının, ailesinin ve sevenlerinin acısını paylaşıyorum. Işıklar içinde uyusun!” 

Başkan Selvitopu, acılı günlerden geçtiğimizi vurgulayarak, depremde yaşamını yitirenlere de Allah'tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diledi.

“KARABAĞLAR İÇİN SEVEREK ÇALIŞTI”

Sıtkı Kürüm'ün oğlu Uğur Kürüm de, yaslarını paylaşan herkese teşekkür etti.

Uğur Kürüm, “Karabağların kurucu belediye başkanı görevini, Karabağlara bir tuğla koyanın 40 yıl kölesi olurum sloganıyla sahiplendi. Severek özveriyle çalıştı. Kürüm ailesi olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Acımızı paylaşan Karabağlar Belediyesi çalışanlarına ve ilçe halkına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kürüm'ün cenazesi daha sonra Narlıdere Şehitlik Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından Yukarı Narlıdere Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kürüm'ün özgeçmişi

1953 yılında doğan Sıtkı Kürüm, Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden 1978 yılında mezun oldu. Siyasi yaşamına 1973 yılında, Cumhuriyet Halk Partisi'nde çeşitli görevler üstlenerek başlayan Kürüm, 2002 yılında Konak İlçe Başkanı seçildi ve üç dönem bu görevi sürdürdü. Kürüm, 2004 yerel seçimlerinde Konak Belediyesi Meclis Grup Başkanlığı görevini yaptı. 2009 yılında CHP’den Karabağlar Belediye Başkanı olarak seçilen Kürüm, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0