SİSEV’den Deprem Bölgesi’ne Çifte Yardım

İzmir Sivaslılar vakfı Başkan Zeki Karaoğlu ve yönetim kurulu ivedilikle toplanarak yaşanan büyük deprem felaketinin yaralarını sarmak için ne yapabileceklerini değerlendirdiler.

SİSEV’den Deprem Bölgesi’ne Çifte Yardım

İzmir Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikler Vakfı (SİSEV) Yönetim Kurulu başkan vekili Şerafettin Güneyli ve başkan yardımcısı Ahmet Tecer, Kahramanmaraş Merkezli Pazarcık üslü 7.6 büyüklüğündeki depremin sabaha karşı olması ve arkasından 7,7 büyüklüğünde Elbistan’da yeni bir depremin meydana gelmesi sonucunda  10 ilin çok büyük oranda etkilemesi, büyük bir felakete yol açmasının değerlendirildiğini söylediler. Yaraların sarılması konusunda, “Nasıl destek olabiliriz” fikrinin konuşulduğu toplantıda, bir başkan, 2 üye, toplam 3 kişiden oluşacak, “Acil durum ve doğal afet yönetimi kurulu” oluşturma kararı alan SİSEV vakfı , bu kurulun iş yapabilmesi için bütçenin yüzde 40’ına kadar tahsis edilmesi de kararlaştırıldı. Böyle durumlarda vakfın doğal idarecisi  Doğal afet kurulunun başkanı olacak, yönetim kurulu başkanı da dahil tüm üyeler doğal afet  kurulunun idaresinde vazife yapacaklardır.

ACİL DURUM BÜTÇESİNİN TAHSİSİ

Doğal Afet yönetim kurulu parayı talep ettiği anda SİSEV Yönetiminin bu parayı hemen afet yönetim kurulunun kullanımına vereceğini belirten Yönetim Kurulu Başkan Zeki Karaoğlu, “Böyle durumlarda ilk etapta acilin acili ihtiyaçlar tespit edilecek ve vakit geçirilmeden bölgeye sevk edilecek. Öncelik insanı yaşatmak, yaraların sarılması olacak. Şu günlerde yaşadığımız Kahramanmaraş Merkezli deprem felaketi için ilk olarak bölgede sıkıntısı yaşanan temel gıda, giyim gibi ihtiyaçlar tedarik edilecek” dedi.

Toplantıda temel ihtiyaç maddeleri desteğinin yanı sıra depremden etkilenen belirli sayıda öğrenciye burs verme kararı aldıklarını da söyleyen SİSEV Başkanı Zeki Karaoğlu, “Yüzyılın afeti karşısında herkes üstüne düşeni yapmalı. Bu zor günleri hep beraber, el ele aşacağız. Bundan sonrası için de, ne olursa olsun, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam etmek  bizim vazifemizdir’’ dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0