Serdar Aksoy'dan göreve iade için yeni hamle

Kasım 2020'de İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, göreve dönmek için kampanya başlattı. Aksoy, "Görevime geri dönmemem için hukuken hiçbir neden olmamasına rağmen, hakkım iade edilmemektedir. Hakkımı geri almak ve millet iradesini savunmak için mücadele etmeye devam edeceğim." dedi.

Serdar Aksoy'dan göreve iade için yeni hamle

2020 yılının Kasım ayında, İzmir'in Menemen ilçesinde yürütülen soruşturma kapsamında "zimmet ve irtikap" suçları iddiasıyla tutuklanıp görevden uzaklaştırılan eski Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yargılandığı davanın ilk duruşmasında adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha sonra 28 Ocak'ta görülen 3'üncü duruşmada adli kontrol şartı da kaldırılan Aksoy, göreve iadesini talep etmiş ancak İçişleri Bakanlığı'ndan olumsuz yanıt almıştı. 

Serdar Aksoy, mahkeme kararına göre belediye başkanlığına geri dönmek için bir engel olmadığını ve suçsuzluğunun ispat edildiğini anlatmak için ilçede bir kampanya başlattı. Aksoy, haksız yere görevden uzaklaştırıldığını ve göreve iadesinin yapılması gerektiğini belirten el ilanlarını Menemen kent merkezi ile tüm köy ve kasabalarında yurttaşlara dağıttı.

Yurttaşlara yapılan bilgilendirmede, "20.11.2020 tarihinde hakkımda başlatılan soruşturma sonrası evraklarda bulunan imzanın bana ait olmadığı ve yapılan araştırmalar sonucu herhangi bir kamu zararının olmamasına rağmen hakkım olan Menemen Belediye Başkanlığı görevim iade edilmemektedir. Şu çok iyi bilinmelidir ki demokrasi mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu can bu tende durdukça hakkım olanı geri almak için mücadele edeceğim." ifadelerine yer verildi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0