Şehirlerarası otobüs seferleri normale döndü

İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle kısıtlama getirilen şehirlerarası otobüs seferleri yeniden başladı.

Şehirlerarası otobüs seferleri normale döndü

İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle kısıtlama getirilen şehirlerarası otobüs seferleri saat 09.00’dan itibaren yeniden başladı. Günlerdir yolların kapalı olması nedeniyle mahsur kalan vatandaşların bekleyişi seferlerin başlamasıyla sona erdi. Esenler Otogarı’nda yeniden başlayan seferler havadan görüntülendi.

İstanbul'da etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, kar nedeniyle yollarda çok sayıda araç mahsur kalmıştı. Yolların kapanmasının ardından otobüs seferlerinin kısıtlaması saat 09.00’a kadar uzatılmıştı. Otobüs terminallerinin bekleme salonu ve misafirhanelerinde mahsur kalan vatandaşların bekleyişi seferlerin yeniden açılmasıyla sona erdi. Esenler Otogarı’nda yeniden başlayan seferler havadan görüntülendi.

2 gündür yolların açılmasını beklediğini söyleyen İrem Aslan “Ankara’ya gidecektim. Evde kaldım bekledim yolların açılmasını. Bugün saat 09.00 itibariyle açılmış bekliyoruz” dedi.

Otobüs şoförü Necati Özdemir ise “3 gündür buradayım bekliyorum. 18 saat mahsur kaldım Çerkezköy’den İstanbul’a dönerken. Soğuktu, aç kaldık. Yardım edilmedi bize” şeklinde konuştu.
Günlerdir seferlerin açılmasını beklediğini söyleyen Fevzi Şener “Böyle bir sıkıntı yaşanmadı. Bu kadar kar nedeniyle yollar kapanacaksa belediyenin yapmış olduğu çalışmalardan kimse memnun değildir. Ben 3 gündür burada bekliyorum. Bu insanlar ne olacak? İzmir’e gidecektim” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0