Özdağ'dan Soylu'ya hodri meydan; Erkeksen orada bekle

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisine "Adam yerine koymam, haysiyetsiz adam. Bu adam hayvandan aşağı bir adamdır. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sert yanıt verdi. Özdağ, "Ben yarın İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle. O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11.00’de. Erkeksen orada bekle” karşılığını verdi.

Özdağ'dan Soylu'ya hodri meydan; Erkeksen orada bekle

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı canlı yayında söylemiş olduğu "Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. İtibarımızı onun itibarıyla bir araya getirir miyiz? Haysiyetsiz adam. Bu adam hayvandan aşağı bir adamdır. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. Bu kadar açık. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir.” şeklindeki sözlerine Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’dan sert bir yanıt geldi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ şöyle dedi;

“AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanlığı makamında böyle bir seviyenin oturmasını gerçekten ister mi bilmiyorum? Ben siyasi hayatım boyunca en sert eleştirileri yapmış olmama rağmen, hakkımda hakaret davası açılmış bir siyasetçi değilim. Bundan sonra da hakaretle cevap vermeyeceğim. Ben yarın, Zafer Partisi Genel Başkanı olmamın yanı sıra, Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle! Seni yarın içişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11:00’de. Erkeksen orada bekle.”

ÜMİT ÖZDAĞ’A DESTEK VERİP “AYNI SAATTE BEN DE ORADA OLACAĞIM” DİYEN SİNAN OĞAN: “ÜMİT BEY, TEK BAŞIMA GİDECEĞİM DEDİ. BEN DE SAYGI DUYDUM”

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanlığı’nda Bakan Süleyman Soylu'ya yaptığı çağrıya destek verdi.

Oğan, sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı aynı programda bize de ağır hakaret lafları etti. Ümit Özdağ yarın saat 11.00’da bakanlık önünde olacağını açıkladı. Aynı saatte ben de orada olacağım. Soylu ve Çataklı gelsinler yüzümüze söylesinler.”  

Oğan daha sonra şu açıklamayı yaptı:

“Ümit bey ben yarın tek başıma gideceğim, senin gelmen olayı (tek başına olmaktan çıkarır) dedi. Ben de bu kararına saygı duydum.”

MUHARREM İNCE DE TARTIŞMAYA KATILDI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de konuyla ilgili paylaşımda bulunarak tartışmaya katıldı. İnce, şu ifadeleri kullandı:

* Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a katıldığım, katılmadığım birçok konu var.

* Aynı görüşte olmamak siyasi nezaketsizliğe bahane olamaz.

* İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sn. Özdağ'a yönelik seviyesiz, siyasetin nezaketini yok eden, bir bakana yakışmayan sözlerini kınıyorum.

İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARINA GENELGE 

Özdağ'ın açıklamasının ardından Zafer Partisi Genel Merkezi tarafından tüm il ve ilçe başkanlıklarına bir genelge gönderildi. Genelgede, şu ifadeler kullanıldı: 

"Bazı kamu görevlileri ve siyasi makamlarca partimize ve Genel Başkanımıza yönelik aleni biçimde gerçek dışı ithamlara dayanan provokatör ahlak dışı, ağır tahrik içeren hakaret ve saldırılar gerçekleştirilmektedir. Partimiz bu konuda suç duyurusunda bulunmaktadır.  

Parti teşkilatlarımız provokatif eylem ve söylemlere karşı dikkatli olacak ve sükûnetlerini koruyacaklardır. Kişisel ve parti hesaplarından konusu suç teşkil edecek hiçbir paylaşım kesinlikle yapmayacaktır."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0