Narlıdere Belediyesi 19 Mayıs'ı coşkuyla kutladı

Narlıdere, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkusunu gün boyu süren etkinlikler ve kortej yürüyüşü ile yaşadı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Biz 85 milyon olarak, bu ülkenin gerçek sahipleri, gerçek vatanseverleriyiz. Bu ülkeyi terör örgütlerine, dış güçlere asla teslim etmeyiz. 28 Mayıs’ta da kuşkuyla, korkuyla değil, coşkuyla sandığa gideceğiz” diye konuştu

Narlıdere Belediyesi 19 Mayıs'ı coşkuyla kutladı

Narlıdere Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikler büyük coşkuya sahne oldu. Narlıdereli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program, Eski Konservatuvar binası önünden başlayan kortej yürüyüşü ve Gece Mesaisi’nin verdiği konserle son buldu. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Saymanı Celal Yıldız, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun ve Narlıdere Belediyesi Meclis Üyelerinin de katıldığı 19 Mayıs kutlamalarına katılan yurttaşlar marşlar eşliğinde bayram sevinci yaşadı.

Narlıdere’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinin adresi Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı oldu. Gün boyunca süren etkinliklerde vals gösterisi, müzik dinletisi, pandomim gösterisi, ritim ve dans şovları, bando ve fener alayı Narlıdereli vatandaşlarla buluştu. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919’un 104’üncü yıl dönümünde yaşanan büyük coşku, eski konservatuvar binası önünden başlayan kortej yürüyüşü ve Grup Gece Mesaisi’nin verdiği konserle doruğa çıktı.

“COŞKUMUZ VE HEYECANIMIZ YÜKSEK”

Demokrasi Meydanında vatandaşlara seslenen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, tam bağımsızlık aşkıyla 19 Mayıs 1919'da yakılan ilk kıvılcımın Türkiye’ye aydınlatmaya devam ettiğini ifade ederek, “Sevgili hemşehrilerim, hepimiz coşkumuzun, heyecanımızın ve umudumuzun yüksek olduğu günleri yaşıyoruz. Biz 85 milyon olarak, bu ülkenin gerçek sahipleri, gerçek vatanseverleriyiz. Bu ülkeyi terör örgütlerine, dış güçlere asla teslim etmeyiz. Bizler Atatürk’ün evlatlarıyız. 28 Mayıs’ta kuşkuyla, korkuyla değil, coşkuyla sandığa gideceğiz. Narlıdere’yi yeniden şampiyon yapacağız. Bunu çocuklarımız için, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimiz için, kadınlar ve torunlarımız için yapacağız. Bayramınızı sevgiyle, coşkuyla, umutla kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0