Müzik Yasağını Protesto Eden sanatçıya Gözaltı

Müzik yasağını protesto eden sanatçı Ağaçkakan ve 6 kişiye gözaltı

Müzik Yasağını Protesto Eden sanatçıya Gözaltı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kusura bakmasınlar” diyerek müzik yasağı kararı almasına tepkiler büyüdü. Kadıköy’de konser vermek isteyen rap müzik sanatçısı Ağaçkakan ve 6 dinleyicisi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar iki saat sonra serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur” diyerek, müzik yasağını saat 24:00’a çekti. Bu yasağı protesto etmek isteyen rap sanatçısı Ağaçkakan gözaltına alındı.

Ağaçkakan, Erdoğan’ın açıklamasından sonra “Gece 12’de müsait olanı Kadıköy Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na ya da herkesin bildiği ismiyle havuza bekleriz. Mini bir konserimiz olacak” diyerek yasağa tepkisini göstermişti.

Sanatçı; “Gece 12'de müsait olanı Kadıköy Mehmet Ayvalıtaş parkına ya da herkesin bildiği ismiyle havuza bekleriz. Mini bir konserimiz olacak. #kusurabakıyoruz” şeklinde paylaşımda bulundu.

Konser için alana giden Ağaçkakan ve 6 dinleyici gözaltına alındı.

Ağaçkakan ve protesto konserine katılan dinleyicilere “sokağa çıkma kısıtlamasına uymadıkları” gerekçesiyle para cezası kesildi. Gözaltına alınan sanatçı ve 6 dinleyicisi yaklaşık 2 saat sonra serbest bırakıldı. Daha sonra Ağaçkakan sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“İyiyim yahu merak edilecek bir şey yok. teşekkürler mi denir ne denir bilemedim, sağ olun.”.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0