Muharrem İnce cumhurbaşkanı adaylığından çekildi

Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adaşı Muharrem İnce, adaylıktan çekilip çekilmeyeceğini düzenlediği basın toplantısında açıklıyor. Muharrem İnce adaylıktan çekildiğini duyurdu..

Muharrem İnce cumhurbaşkanı adaylığından çekildi

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin İzmir'de aniden rahatsızlanması sonrası bugün Ankara'da çok hareketli saatler yaşanıyor. İnce'nin bir otelde 11 kurmayıyla toplandığı ve o kurmaylardan 8'inin "seçim ikinci tura kalmıyor, çekilelim" demesi üzerine "bunu düşünelim" diyerek Genel Merkez'e geçtiği iddia edilmişti. İnce, Genel Merkez'de parti yöneticileriyle yaptığı toplantının ardından kararını açıklıyor. İşte İnce'nin açıklamasından satır başları...

- İlçe, il yönetimlerinde bulundum, 5 dönem milletvekilliği yaptım, Cumhurbaşkanı adayı oldum, parti kurdum. 40 yılın üstünde mücadele ediyorum.

- Yanlışa yanlış , doğruya doğru dedim. 40 yılın içerisinde haksızlık yaptığım insanlar olabilir. Bu son 45 günde gördüklerimi, 45 senede görmedim.

- Sahte dekontler, jipler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar... İsrailli bir porno sitesinden alıyor, benim kelleyi koyuyor. Bunu FETÖ'cüler yapıyor. Türkiye'de muhalif olacağım diye paylaşanlar var.

Partime her evden bir oy istiyorum

- Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Özel hayatın gizliliği falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanı adayının itibarını korumakla görevlidir devlet, medya, emniyet... Alenen iftira!

- 5 milyon dolarlık dekont. Yazıyor geçiyor adam, nerede bu savcılar? 

- Bu ülkenin Memleket Partisi'ne ihtiyacı var. Memleket Partisi'ne her evden bir oy istiyorum...

'Para aldı çekilemez' diyenler çekiliyorum

- Atılan iftiralara, 'saraydan para aldı, görevini yapıyor çekilemez' diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan korktuğum yok. 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. 

- Türkiye'ye üçüncü bir seçenek önerdim. Ne cumhur ne millet tek yol memleket dedim. Atatürk'ün yolundan dedim. Bir kanal açmaya çalıştım. Bu kanalı başaramadık. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçimi kaybettiklerinde, seçimin sabahı bütün suçu bize atacaklar. Bahaneleri kalmasın. Memleket Partisi'ne her evden bir oy istiyorum, cumhurbaşkanı adaylığından çekiliyorum.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0