Millet İttifakı adayını açıklıyor

İYİ Parti'nin masadan kalkmasının ardından beş parti olarak devam eden Millet İttifakı bugün bir araya gelecek. Toplantının ardından saat 17.00'de Saadet Partisi Genel Merkezi önünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının açıklanması bekleniyor.

Millet İttifakı adayını açıklıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ayrıldığı Millet İttifakı’nda, CHP, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti liderleri, bugün bir kez daha bir araya gelerek cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritasını açıklayacak.

Saat 14.00'de başlayacak olan toplantı Temel Karamollaoğlu ev sahipliğinde gerçekleşecek. Saadet Partisi Genel Merkezi önünde açıklanacak cumhurbaşkanı adayını, ittifakın “en yaşlı lideri” olduğu gerekçesiyle Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu tarafından ilan edilmesi bekleniyor. Öte yandan diğer liderlerin büyük oranda cumhurbaşkanı yardımcıları olmalarının da aynı açıklama ile duyurulması bekleniyor.

Adaylık tanıtım toplantısının ise 10 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Meclis’i feshetmesinden ve YSK’nin belirleyeceği seçim takviminden sonra yapılacağı tahmin ediliyor.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0