MHP'li Kalyoncu'dan Soyer'e yanıt: Fitne üretme, hizmet üret

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in deprem bölgesi ile ilgili açıklamalarına MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu'ndan yanıt gecikmedi. Kalyoncu Soyer'in açıklamalarına tepki göstererek, ''Bari böyle günlerde fitne değil de ağırbaşlı bir hizmet üretin. Gün parti çekişmesi günü değildir'' dedi.

MHP'li Kalyoncu'dan Soyer'e yanıt: Fitne üretme, hizmet üret

Afet bölgesinde gerçekleştirdiği incelemeler sonrası İzmir'e dönen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, yaptığı açıklamalara bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu'dan geldi. 

DEVLET HER YERDE 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kalyoncu, ''Deprem bölgesinde temiz suya ihtiyaç varmış, devlet yokmuş! Peki belediye neredeymiş? Soyer nerede dolaştı bilemeyiz ama DEVLET HER YERDE. Hatay’a gitti mi bilmem ama Belediye Başkanı ile görüşse böyle bir felaket üzerinden partizanlık yapma işine girmezdi'' dedi. 

Kalyoncu'nun açıklamaları şu şekilde;

''İzmir konu olunca afet deyip geçen, halka hizmette gözü olmayan Soyer, tarihi büyüklüğü ortada deprem üzerinden devleti yermeye uğraşıyor. - Deprem felaketinden bahsedene bakın; kendi açıklamasıyla İzmir'in metropol ilçelerinde kaçak bina oranı % 40’a yakın, belediye binası depremde neredeyse yıkıldı ve mangalda kül bırakmazcasına üfüren Soyer.

Deprem bölgesinde temiz suya ihtiyaç varmış, devlet yokmuş! Peki belediye neredeymiş? Soyer nerede dolaştı bilemeyiz ama DEVLET HER YERDE. Hatay’a gitti mi bilmem ama Belediye Başkanı ile görüşse böyle bir felaket üzerinden partizanlık yapma işine girmezdi.

 Bölgede neredeyse tüm belediyelerin ekipleri var. Senin özelliğin ne? Ben söyleyeyim sadece şov. Çok sevdiğin Charlie Hebdo yaklaşımısın yoksa!! - Devletimiz tüm imkanlarını seferber etmişken, belediyelerimiz alana her türlü yardımı ulaştırmaya çalışırken, sivil toplum kuruluşları, Türk Milletininin her ferdi nasıl destek oluruz, yardım ederiz derdindeyken, birçok devlet destek verirken sen neyin peşindesin?

 Her Türk vatandaşı gibi Soyer’de milli dayanışmaya katılmalıdır. Her kamu kurumu gibi İzmir belediyeleri de yaraları sarmaya koşmalıdır. Ama senin sözlerine bakılırsa derdin paralel yapı kurmak!! Ayrı para ve bayraktan paralel yapıya mı geçtin? Bu yol, yol değil uyarıyorum.

-Bari böyle günlerde fitne değil de ağırbaşlı bir hizmet üretin. Gün parti çekişmesi günü değildir. Milli birlik ve dayanışma seferberliğine gücümüzle, gönlümüzle katılma günüdür. Matem bütün Türk milletinindir. Çözüm de milletin azim ve kararlılığındadır.''

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0