KUAFÖRLER, KAFE VE RESTORANTLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Kuaförler ne zaman açılacak?

KUAFÖRLER, KAFE VE RESTORANTLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Koronavirüs önlemleri kapsamında bayram sonuna kadar tam kapanma dönemine geçilmişti. Tam kapanma 17 Mayıs’ta sona eriyor. Vatandaşlar tam kapanmanın ardından AVM, kuaförler, kafe ve restoranlar gibi işletmelerin ne zaman açılacağını merak ediyor. Hükümetin 3 aşamalı bir plan üzerinde çalıştığı belirtildi.

NORMALLEŞME AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüsle mücadele ve normalleşme süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak.” demişti.

KUAFÖR, AVM’LER, KAFE VE RESTORANLAR, KÜÇÜK ESNAF NE ZAMAN AÇILACAK?

Hürriyet’in haberine göre uzmanlar, açılmada eski hataların yapılmamasını, kamu ve özel sektörde kademeli mesainin uygulanmasını, kırmızı ve turuncu bölgelere giriş çıkışın denetlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Hükümetin masasındaki 17 Mayıs formülüne göre birinci aşamada okulların açılması ve sınavların yapılması, ikinci aşamada kuaför-berber, AVM’ler ve küçük esnafın açılması, üçüncü aşamada ise kafe ve restoranların açılması yer alıyor.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0