Kilise, Depremzedeler İçin Yardım Merkezine Dönüştü

Buca ilçesinde bulunan Baptist Kilisesi, Türkiye'nin 11 ilinde meydana gelen yıkıcı depremler sonrasında, tüm imkânlarını depremzedelerin faydalanabilmeleri ve yaraları sarabilmek adına seferber etti.

Kilise, Depremzedeler İçin Yardım Merkezine Dönüştü

Buca Baptist Kilisesi'nin Pastörü ve Vaftiz Kiliseleri Vakfı Başkanı Ertan Çevik yaptığı açıklamada depremzedelere yardım etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti.

Çevik, "Depremzedelerin yardımına koşmak bizim insanlık görevimizdir. Bizler Buca Baptist Kilisesi olarak, İlçemize gelen depremzede kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Hafta içerisinde gönüllülerimizle birlikte temizlik malzemeleri, kıyafet, iç giyim ayakkabı gibi ihtiyaçları hızlıca temin edip kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Kilisemiz adeta yardım merkezine dönüştü. Yaşanan acıyı hep birlikte paylaşarak güçlü bir şekilde dayanışma içerisinde olup azaltacağız. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrı'dan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gün bir olma günü " dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0