Kadınlar kadınlar için Bornova’da buluştu

Kadınlara yönelik projelerle adından söz ettiren Bornova Belediyesi, İzmir Kadın Dayanışma Merkezi’nin her ay düzenlediği toplantıya ev sahipliği yaptı. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Destek Mekanizmaları Atölyesi adı ile hazırlanan etkinlik, bünyesinde Kadın Dayanışma Merkezi hizmeti bulunduran İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 18 ilçe belediyenin katılımıyla yapıldı.

Kadınlar kadınlar için Bornova’da buluştu

Bornova Belediyesi Kent Arşivi ve Müzesi Dramalılar Köşkü’nde gerçekleşen toplantıda Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı gönüllüleri Tülin Semayiş, Melike Keleş ve Açelya Uçan bilgilendirmelerde bulundu. KDM işleyişi ve deneyim paylaşımı üzerine atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Katılımcılara ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Destek Mekanizmaları nelerdir?’,  ‘Sığınak Nedir?’, ‘Sığınağa ne zaman ihtiyaç duyulur?’, ‘Şiddete maruz kalan kadın neye ihtiyaç duyar?’ gibi konularda bilgiler verildi.

Kadınlara Pozitif ayrımcılık

Kadınların kendinden emin, güvenli ve sosyal bireyler olarak hayatlarına devam etmesi için çalıştıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Onların hayatın içinde yer alması, kendi ekonomisini yaratabilmesi için düzenlediğimiz kurslar ve hayata geçirdiğimiz projeler ile destek veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz”dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2023, 11:56

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0