HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN KRİPTO PARA AÇIKLAMASI

Bakan Elvan'dan kripto para açıklaması

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN'DAN KRİPTO PARA AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kripto paralar konusunda bakanlığın koordinasyonunda bir çalışma grubu kurulduğuna dikkat çekerek, "Kripto para düzenlemesi kısa sürede bitecek, vatandaş yönetemeyeceği riski almasın" dedi. Bakan Elvan, yaptığı açıklamada kripto paralar konusunda yapılacak düzenlemenin detaylarına yer vererek, düzenlemenin geniş bir alanı kapsadığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Kripto para düzenlemesi kısa sürede bitecek, vatandaş yönetemeyeceği riski almasın" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin yıl sonu cari açık beklentisinin 22-25 milyar dolar arasında olduğunu söyledi. Pandemi sürecinde verilen destek tutarının milli gelire oranının krediler hariç %3'ü aşacağını ifade eden Elvan, kripto varlıkların nasıl vergilendirileceği ve alım satım süreçleriyle ilgili kurallar konusunda çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Elvan, bankacılık sektörüyle ilgili olarak da bilişim, savunma ve enerji alanlarında kredi tahsis süreçlerinin değişeceğini belirtti.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0