Gülşen’in ev hapsi kaldırıldı, yurtdışı yasağı geldi

Dört ay önceki sözleri yeniden gündeme getirilerek hedef gösterilmesinin ardından tutuklanan ve ev hapsi şeklindeki 'adli kontrol' ile serbest bırakılan Gülşen'in ev hapsi kaldırıldı. Bununla birlikte 21 Ekim'de hakim karşısına çıkacak olan şarkıcıya yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir imza zorunluluğu getirildi.

Gülşen’in ev hapsi kaldırıldı, yurtdışı yasağı geldi

Şarkıcı Gülşen'in ev hapsi kararı kaldırıldı. Gülşen için 30 Nisan 2022'de Ataşehir'de bir konser sırasındaki sözleri nedeniyle soruşturma başlatılmıştı. Hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatılan Gülşen, 25 Ağustos'ta gözaltına alınmış, 26 Ağustos'ta da tutuklanmıştı.

Yapılan itiraz üzerine mahkeme, 'dosya kapsamındaki tüm delillerin toplanmış, şüphelinin kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmayışı, bakmakla mükellef olduğu yaşı küçük çocuğu bulunması' gerekçeleriyle 29 Ağustos'ta Gülşen'in tahliyesine karar vermişti. Gülşen hakkında konutu terk etmeme adli kontrol şartı uygulanmıştı. Karara yönelik yapılan itirazlar da reddedilmişti.Üst mahkeme ise ev hapsinin kaldırılmasına karar verdi.

Ev hapsi yerine yurtdışına çıkış yasağı ve en yakın karakola imza verme şartı getirildi.

3 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Şarkıcı Gülşen hakkında hazırlanan iddianamede 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.  

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan Gülşen'e verilen ev hapsinin hukuksuz olduğuna dikkat çekeren, ''Şarkıcı Gülşen'in tutuklanması da ev hapsine alınması da hukuksuzdu. Son buldu. Sahneden uzak geçen günlerinin hesabını kim verecek? Bu keyfiyet Türkiye'yi çürütüyor'' dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0