Erdoğan: Tüm çalışmaları yerinde koordine edeceğim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bartın’ımızın Amasra ilçesinde meydana gelen maden patlamasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Ben de yarınki Diyarbakır programımı iptal ederek inşallah Amasra’ya geçecek, tüm çalışmaları yerinde koordine edeceğim” açıklamasını yaptı.

Erdoğan: Tüm çalışmaları yerinde koordine edeceğim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’ın Amasra ilçesinde yaşanan maden faciası ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, sosyal medya hesabında, şu mesajı verdi:

“Bartın’ımızın Amasra ilçesinde meydana gelen maden patlamasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Yaralanan kardeşlerime de acil şifalar diliyorum.

“BEN DE YARINKİ DİYARBAKIR PROGRAMIMI İPTAL EDEREK İNŞALLAH AMASRA’YA GEÇECEK, TÜM ÇALIŞMALARI YERİNDE KOORDİNE EDECEĞİM”

Olay sonrası süratle başlayan arama kurtarma başta olmak üzere, patlama ile ilgili tüm konularda bütün kurumlarımız çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Çalışmaları yerinde icra etmek ve denetlemek amacıyla üç bakanımız, verdiğimiz talimat üzerine bölgeye intikal etmiştir. Ben de yarınki Diyarbakır programımı iptal ederek inşallah Amasra’ya geçecek, tüm çalışmaları yerinde koordine edeceğim.

“PATLAMAYLA İLGİLİ GEREKLİ SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞ, 3 SAVCIMIZ GÖREVLENDİRİLMİŞTİR”

Bölgedeki tüm sağlık ekiplerimiz, hastanelerimiz yaralı kardeşlerimiz için seferber edilmiştir. Mevcut tesislere ilave olarak Sağlık Bakanlığımız bölgede bir acil müdahale ünitesi kurmuştur. İhtiyaç halinde yaralılarımızı sevk amacıyla ambulans uçaklarımız hazırdır. Patlamayla ilgili gerekli soruşturma başlatılmış, 3 savcımız görevlendirilmiştir. Soruşturma tüm boyutlarıyla devam etmektedir.

“MEYDANA GELEN BU ÜZÜCÜ HADİSEYLE İLGİLİ DEZENFORMASYON İÇEREN İÇERİKLERE İTİBAR EDİLMEMESİ GEREKMEKTEDİR”

Meydana gelen bu üzücü hadiseyle ilgili sadece resmî kurumlarımızın açıklamalarının dikkate alınması, provokatif ve dezenformasyon içeren art niyetli içeriklere itibar edilmemesi gerekmektedir. Temennimiz can kaybının daha fazla artmaması, madencilerimizin sağ salim kurtarılmasıdır ve tüm çabalarımız bu yöndedir.”

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0