Efes Selçuklular, Cumhuriyet'in 100. yılını coşkuyla kutlayacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı Efes Selçuk’ta 26 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Efes Selçuklular, Cumhuriyet'in 100. yılını coşkuyla kutlayacak

26 Ekim’de Efes Selçuklu kadınların “Biz Bize” Cumhuriyet Gezisi ile başlayacak olan kutlama etkinlikleri kapsamında açılışlar, kültür sanat etkinlikleri düzenlenecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, saat 19.23’te Atatürk Anıtı önünden başlayacak Fener Alayı ile Efes Selçuk sokakları gelincik tarlasına dönecek. Efes Selçuk cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu Suavi Konseriyle yaşayacak.

27 Ekim Cuma günü saat 14.30’da Çamlık Nafiz Ulu Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılışı yapılacak.

arsiv-1.jpg

28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlenecek. Çelenk sunma törenin ardından saat 16.00‘da 14 Mayıs Mahallesi’nde 100. yıl parkının açılışı gerçekleştirilecek. Efes Selçuk için önemli bir kazanım olacak parkın açılışında çocuklar için birçok etkinlik düzenlenecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda saat 10.30’da Tören Alanında Bayram Töreni düzenlenecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ardından 1 Kasım’da Selçuk Efes Kent Belleği’nde “Cumhuriyetimizin ve Mübadelenin 100. Yılı – Sandıklara Sığdırılan Hayatlar” kitabının söyleşi ve imza günü gerçekleşecek. 100. Yıl Etkinlikleri 3 Kasım'da gerçekleşecek Efes Selçuk Belediye Korosu Konseri ve 8 Kasım'da gerçekleşecek “Kurtuluşun Kadınları” Tiyatro Oyunu ile devam edecek.

Demokrasi, laiklik, barış, huzur, kardeşlik, eşitlik, dayanışma ve umut gibi değerlerin Cumhuriyet ile var olduğu gibi bundan sonra da yine Cumhuriyet ile var olmaya devam edeceğini belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Cumhuriyet biz demektir; Cumhuriyet bir arada durabilmek demektir. Geleceğimiz için, çocuklarımız için aydınlık adına, çağdaşlık adına sahip çıktığımız değerleri yaşatmanın yegâne yolu Cumhuriyettir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında coşkuyla, kararlılıkla, sonsuza dek Cumhuriyet demek; bizi biz yapan değerlerden vazgeçmemek için bir arada olmaya, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken ebedi ve tek liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayacağımızı tüm dünyaya kanıtlamak için tüm yurttaşlarımızı 100. Yıl etkinliklerimizde birlikte olmaya davet ediyorum” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0