Dubai'de büyük patlama! Görüntüler dehşet verici

Birleşik Arap Emirlikleri'ne bağlı Dubai’de gerçekleşen büyük patlama sonucu yangın çıktı. Cebel Ali Limanı'nda meydana geldiği öğrenilen patlama nedeniyle ölen ya da yaralanan olmadığı bilgisi aktarıldı. İtfaiye ekipleri yangını söndürme çalışmalarına başladı.

Dubai'de büyük patlama! Görüntüler dehşet verici

Dubai Sivil Savunma kurumundan yapılan açıklamada, "Dubai'nin ana limanı olan Cebel Ali'de demirli halde bulunan bir geminin içindeki konteynerde yangın çıktığının bildirildiği" belirtildi. AFP'nin aktardığı açıklamada ise itfaiye ekiplerinin yangın söndürme çalışmalarına başladığı ifade edildi.

Sivil savunma ekipleri, patlamada ölen ya da yaralanan olmadığını açıkladı.

Tanıklar tüm şehirde binaların sarsıldığını bildirirken, Dubai'de yaşayanlar cep telefonlarıyla dehşet verici anları görüntüledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şehri olan Dubai'de yaşanan patlama sonrası gökyüzüne devasa bir ateş topunun yükseldiği görülüyor.

Son dakika haberi: Dubaide büyük patlama Görüntüler dehşet verici

Cebel Ali Limanı, Ortadoğu'nun en büyük, dünyanın da en büyük limanlarından biri. Liman, Hint Yarımadası, Afrika ve Asya'dan yük taşımacılığı hizmeti veriyor. DP World tarafından işletilen limanın, dünyanın en büyük gemilerinin yanaşabileceği genişleyen dört konteyner terminali bulunuyor.

İbrahim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0