CHPli Özkan'dan hakkındaki iddialara videolu yanıt

CHP İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, kendisi hakkındaki iddialara videolu yanıt verdi.

CHPli Özkan'dan hakkındaki iddialara videolu yanıt

NKA Haber Ajansı’nı manipüle ettiği ve ıslak imzalı tutanakları AK Parti’ye vererek karşılığında 95 milyon dolar aldığı iddia edilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, kendisi hakkındaki iddialara sosyal medya hesabından yayınladığı video ile cevap verdi.

Özkan yayınladığı videoda şu sözleri söyledi:

"Sevgili dostlarım merhaba. Barış Pehlivanı aradım bugün. Biliyorsunuz benim mapushane arkadaşım. Fetullahçıların kumpasıyla cezaevine düşüp, birlikte yattık. 'Nasılsın Barış seni tekrar içeri almışlar, sonra bırakmışlar' dedim. 'Ağabey iyiyim dışardayım. Birkaç sorum olacak sana' dedi. 'Bu arada sana bir şey söylemek istiyorum. Müthiş bir kampanya varmış senin hakkında, gardiyanlar falan da sordu. Tuncay Özkan yapmış mı?'. Fetullahçı arkadaşların uydurdukları bir yalan silsilesi üzerine son üç gündür çok büyük para harcayarak yaklaşık bir buçuk milyonu aşkın tweet, atarak, fake, yalan hesaplar üzerinden oluşturdukları bir algı operasyonuyla karşı karşıyayım. Akın İpek söylüyor, Cevheri Güven 'Evet bu doğru' diyor. Mesut Yılmaz Ergenekon operasyonunda bizi içeri alan polis 'Evet evet öğrendim, bu da doğru diyor."

Sonra Eser Karakaş diye Almanya'da bir hoca var, o da 'Evet' diyor. Sonra İbrahim Öztürk diye başka birisi 'Evet, evet olmuş bunlar' diyor yayınlarda. Sonra Emre Uslu diye Fetullahçı polis var, tanırsınız siz onu. 'Evet' diyor. Sonra sayın Sefa, Fuat Avni 'Evet, Tuncay Özkan bunları yaptı' diyor. Sonra Selim Akyurt diye bir Fetullahçı var. O da 'Evet bunlar oldu' diyor. Bir de bu Fetullahçıların yaydığı yalanları gerçekmiş gibi halkımıza, Cumhuriyet Halk Partisi üyelerine kabul ettirmeye çalışanlar var.

Peki bütün bu senaryoyu nasıl başlatalım? Soruyu şöyle soralım: Tuncay Özkan 95 milyon dolar aldı mı? Akın İpek'e göre 'Riske girmiş 95 milyon dolar' alamamışım ben. Ama 95 milyon doları Tuncay Özkan alıyor dediği o. Bir davayı gündeme getiriyor. O davanın tarafları arasında ben yokum ama benim o davadan 95 milyon dolar alacağımı söylüyor. Ne zamandır söylüyor, dört aydır söylüyor. Dava ne zamandır devam ediyor. On yılı aşkındır devam ediyor. Peki davayla ilgili herhangi bir karar var mı? Yok. Akın İpek niye söylüyor. Çünkü Tuncay Özkan hakkında '95 milyon dolar aldı' yalanını yıpratmak için ortaya atıyor. Sonra ne oluyor, Cevheri Güven 'Ben diyor araştırdım, baktım. 95 milyon doları almış' diyor.

İstanbul eski İstihbarat Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz, bizim operasyonlarımızda imzası var. CHP 'Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu, ANKA Haber Ajansı'nın CHP'nin elinde olmayan ıslak imzalı tutanakların bilgilerini AKP'ye sızdırdığını ve Özkan'ın 95 milyon dolar aldığını iddia etti.' Şimdi buradan başlayalım Akın İpek, FETÖ'nün kaçağı '95 milyon dolar aldı' dedi. Cevheri Güven 'Evet 95 milyon dolar aldı, biz biliyoruz' dedi. Polis memuru bunu nasıl aldığımı söylüyor. Bu 'Mahkeme kararı çıkacak gibi' falan diyor. Peki bu nasıl söylüyor. 'Mesut Yılmaz CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu, ANKA Haber Ajansı.' ANKA Haber Ajansı benim değil. buradan başlayalım. ANKA Haber Ajansı'nın bir sahibi, yapısı var. 'CHP'nin elinde olmayan ıslak imzalı tutanaklar.' Arkadaşlar ıslak imzalı tutanaklarla iddiası şu: Ben ıslak imzalı tutanakları o gece aldım. 2 ile 3 arasında bunları götürdüm Saray'a, Saray bana 95 milyon dolar ödedi. Nasıl ödedi, ıslak imzaları götürüp verdiğim için. Peki şimdi size soruyorum. Bir ıslak imzalı tutanak ne demek? Şu demek: Sandık açıldı, seçim kayıt altına alındı. Bütün parti yetkililerinin ve seçimi yürütmekle görevli olan memurların birlikte imza attıkları tutanak demek. Bu tutanak kimlere veriliyor? Seçime girilen bütün partilere veriliyor.

Peki ben ne yapmışım, AK Parti'nin de elinde olan ıslak imzalı tutanakları almışım AK Parti'ye götürmüşüm ve bunun karşılığında 95 milyon dolar almışım. 95 milyon dolar, 2 milyar Türk Lirası demek. Bu alçaklık, bu şerefsizlik bir itibar suikastine dönüşüyor. Fetullahçı Akın İpek söylüyor, Cevheri Güven 'Evet' diyor. Beni tutuklayan, cezaevine götüren Ergenekon davasındaki polis Mesut Yılmaz, İstanbul istihbarattan sorumlu o 'Evet, bu parayı nasıl elde etti biliyor musunuz' diyor. '95 milyon doları CHP'nin ıslak imzalı belgelerini satarak elde etti' diyor. ama o belgeler AK Parti'de de var. O belgeler 15 dakika sonra Yüksek Seçim Kurulu kendi sistemine koyuyor. Halka da açık, isteyen onun fotoğrafını çekebiliyor. Sonra ne yapıyorlar, Eser Karakaş, İbrahim Öztürk, Emre Uslu; bunların hepsi yurtdışındaki kaçak FETÖ'cüler. Fuat Avni diye bildiğiniz Sait Sefa, Selim Akyurt. Selim Akyurt'a göre bu 95 milyon doları şu şekilde almışım: 'CHP Genel Başkan Yarımcısı başdanışman, medyacı Recep'in Halk Bankası'ndan aldığı 90 milyon doları dağıttı. Recep için adam satın aldı. Reyleri istedikleri gibi yanlış girdiler'.

Ey FETÖ'cüler, ey alçaklar, ey namussuzlar satılık olan sizsiniz, iğrenç ilişki içinde olan sizsiniz. Ne 95 milyon dolar aldım. Ben satılık değilim, hepsini size iade ederim. Bunların hepsiyle ilgili ayrıca size dava açacağım. Ey alçaklar 95 milyon dolar aldığımı söyleyecek kadar alçalan, namussuzlaşan alçaklar. Recep Tayyip Erdoğan ve Saray düzenini yıkmak için canımla mücadele ediyorum. Alçak adamlar, kaçtığınız Amerika'dan bu iftiraları yayarak masum insanların aklını nasıl karıştırırsınız Allah'tan, kuldan utanmaz mısınız? Reziller, namussuzlar. Bu yalanlarınızın hesabını size tek tek soracağım. Bütün bu sürecin içerinde, efendim o kadar güzel insanlarmış ki bak ne olmuş: 'Onursal Adıgüzel'den sonra Tuncay Özkan da görevden alınmış, ufukta güneş parlıyormuş'. Fetullahçılar, sizlere son kez sesleniyorum: Bu alçaklıklarınızı, boş bir eldiven gibi yüzünüze fırlatıyorum. Sarayla işbirliği tutan, Saray'ın emrinde olan, onun için Türkiye'yi perişan hale getiren sizsiniz, alçaklar! Ben size ve Saray'a karşı verdiğim mücadele nedeniyle altı yıl cezaevinde kaldım.

Korkaklar! Eğer haklıysanız, Türkiye'den çaldığınız paralarla Amerika'da sefa süreceğinize, bana bu tür iftiraları atacağınıza, milyon dolarlar harcayıp bu iftira kampanyasını yapacağınıza gelin Türkiye'de hesap verin. Ben altı yıl boyunca cezaevinde kaldım, kaçmayı düşünmedim. Türkiye'den bir yere gitmedim. Buradayım, sizinle her daim hesaplaşacağım. FETÖ terör örgütüyle dün hesaplaştım, bugün hesaplaşıyorum, yarın hesaplaşacağım. Sizler hepiniz tek tek alçak ve iftiracısınız. Size sadece acı acı gülmek lazım. Ama ne yazıkki bu yalanlarınıza inanan vatandaşlarımız var. Sevgili vatandaşlarım bu iftiraları atanlar Amerika'da ve Almanya'da kaçak yaşayan Fetullahçılar. Peki onların bu değirmenine kim su taşıyor? Yalı Çetesi. Yalı Çetesi'nin baş aktörü Soner Yalçın. İftira, yalan ve her türlü alçaklıkla Yalı Çetesi'nin içindeki arkadaşlarıyla birlikte kirli planlar uyguluyorlar. Bu planlar tutmayınca da iftiralarına devam ediyorlar. Bunu da çok yakın arkadaşları Bahar Feyzan diye bir gazeteci var. Bu gazeteci seçim gecesine kadar benim hiç dikkatimi çekmeyen, algılamadığım bir insan. Seçim gecesi Cumhuriyet Halk Partisi'ne gelmiş, orada bulunmuş ve orada öyle şeyler görmüş ki sayın İmamoğlu ve Yavaş'a o kadar kötü şeyler yapmışım ki, hep beraber oradayız, herkes orada, bütün gazeteci arkadaşlar orada, bütün gazeteci arkadaşları topladım. Ben o akşam ne yaşadık arkadaşlar diye sordum. Hiç kimse bir şey hatırlamıyor sadece Yıldız Yazıcıoğlu 'Biz bir kaç soru sormak istiyorduk. O sırada Mansur Bey veya Ekrem Bey birisi, 'Tamam yeter' dedi. Siz de 'Tamam yeter' diyerek başka soru sormayacak dediniz ve bizi dışarı çıkarttınız. Soru sorulmasını engellediniz. Belki ondan etkilenmiş olabilir' dedi. Ama bu gazeteci hanım birkaç gündür bizim üzerimizden meşhur olmaya çalışıyor. Bir süre önce KRT'de çalışıyormuş. KRT'de çalışan Bahar Feyzan'ın söylediklerini, bizi tutuklamakla görevli olan Mesut Yılmaz alıntılıyor.

Ne KRT ne de ANKA Haber Ajansı bana ait değil. Ama bana bir şey sorduklarında yardımcı oluyorum. Çünkü bu mesleğin en eski isimlerinden ve en iyi bilenlerden biri benim.

Niye şimdi harekete geçtiler? İkinci seçimimizi engellemeye çalışıyorlar. İkinci seçimimizde biliyorlar ki biz Saray’ı yıkacağız. Recep Tayyip Erdoğan’ı yeneceğiz. İçeride bir kavga varmış gibi gösterip bize seçimde kaybettirmeye çalışıyorlar. Başaramayacaklar. Biz kazanacağız. 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacak. Ve biz Mustafa Kemal’in sancağını açıp Türkiye’yi daha güzel, daha aydınlık, daha mutlu insanların yaşadığı bir ülke haline getireceğiz. Bu iftiraların hepsinin hesabını soracağım. Sizi aldatmaya kalkmalarının bedelini onlara ödeteceğim. Size yemin ederek söylüyorum, asla sizi terk etmeyeceğim. Asla sizinle birlikte mücadeleden vazgeçmeyeceğim. Ta ki Recep Tayyip Erdoğan düşene seçimi kaybedene, bu Saray düzeni değişene kadar, sonuna kadar CHP’nin Altı Ok’unun altında devrimci bir yürek olarak atmaya devam edeceğim."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0