CHP’den İzmir’de yoğun mesai

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir programı açıklandı. Kılıçdaroğlu'nun yarın ilk durağı Bayraklı'daki temel atma töreni olacak. Buradaki törenin ardından 12:30'da yapılması planlanan Karabağlar'daki Orhan Kemal İlk ve Orta Öğretim Okulu temel atma töreni gerçekleştirilecek. Son olarak CHP, İzmir’de; “Roman Buluşması” düzenleyecek.

CHP’den İzmir’de yoğun mesai

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programının detayları netleşti. Kılıçdaroğlu'nun ilk olarak saat 11.002da Halk Konut Projesi’yle beraber yapılacak olan Dilber Apartmanı’nın temel atma törenine katılacak. 

İKİNCİ DURAK KARABAĞLAR 

Kemal Kılıçdaroğlu Bayraklı'nın ardından, 12:30'da yapılması planlanan Karabağlar'daki Orhan Kemal İlk ve Orta Öğretim Okulu temel atma törenine katılım sağlayacak. 

CHP LİDERİNİN KATILIMIYLA ROMAN BULUŞMASI 

CHP Lideri temel atma törenlerinin ardından, CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından düzenlenen Roman Buluşması'na katılacak. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe Türkiye’nin farklı illerinde yaşayan Roman yurttaşlarımızın oluşturdukları sivil toplum kuruluşlarını temsilen 600 kişi katılacak. Buluşmada ayrıca, yoğun Roman nüfusa sahip CHP’li yerel yönetimlerden 50 belediye başkanı veya yardımcısı da yer alacak.

Kılıçdaroğlu, önce; belediye başkanlarıyla buluşarak Romanlara yönelik çalışmalar konusunda bilgi alacak. Ardından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve protokolün açılış konuşmalarının ardından, toplantının basına kapalı bölümü başlayacak. Toplantının son bölümünde sivil toplum temsilcileri, Kılıçdaroğlu’na görüşlerini iletecek, sorularını soracak.

Roman Buluşması’nın ardından bir süredir hazırlıkları süren, Romanlara Yönelik Eylem Planı (2023-25), Parti Meclisi’nin onayından geçirilerek kamuoyuyla paylaşılacak. CHP, daha önce de benzer bir planı 2020-22 yılları için hazırlamıştı. Romanlara Yönelik Eylem Planı’nın merkezi iktidarda ve yerel yönetimlerde hayata geçirilecek politika önerileri şeklinde iki ana bölümü olacak. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0