CHP Vekilleri Güzelbahçe Belediyesi Konteyner Kentini Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve CHP vekilleri Güzelbahçe Belediyesi’nin deprem nedeniyle kurduğu konteyner kentini ziyaret edip, yapıaln çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

CHP Vekilleri Güzelbahçe Belediyesi Konteyner Kentini Ziyaret Etti

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 11 il ve onlarca ilçede yıkıma ve can kayıplarına neden olan depremlerin ardından Malatya Yeşilyurt Aşağıbağlar mahallesinde Güzelbahçe Belediyesi’nin kurduğu konteyner kenti, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi ve Ankara Milletvekili Murat Emir, Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Barış Yıldız ziyaret etti. Yapılan çalışmanın takdir edilecek bir yanı olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, “İzmir’den gelip burada böyle bir konteyner kent kurup, günlük bin vatandaşımıza yemek çıkarmak büyük bir dayanışma ve taktir edilecek iştir. 11 ilimizi etkileyen bu deprem büyük bir yıkım yaratmıştır. Yaralarımızı sarmak için hepimizin hiçbir siyasi düşünce gütmeden halkımıza el uzatması gerekiyor. Güzelbahçe Belediyesi 1300 km uzaklıktan yardım elini uzatabiliyorsa Malatya Yeşilyurt’a tüm belediyeler ve kurumlarda bunu yapmalıdır. Gün dayanışma günüdür, birli olma beraber olma günüdür” diye konuştu.

Ziyartlerinden dolayı vekillere teşekkür eden Başkan Mustafa İnce, “ Burada elimiz bir vatandaşımıza uzanıyor, bir vatandaşımıza sıcak bir çorba verebiliyor, bir vatandaşımızın sıcak bir ortamda kalmasını sağlıyorsak bizden daha mutlu kimse yoktur. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci dayanışarak ve birlikte aşacağız. Umarız böyle bir felaketle bir daha karşılaşmayız. Malatya Yeşilyurt’a yardım için değil burada halkımızla bir arada olmak, oturum güzel günler geçirmek en büyük temennimizdir. Sayın vekillerimizin ziyaretleri büyük güç verdi bizlere. Teşekkür ediyorum vekillerimize” diye konuştu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0