CHP İzmir'den 'İktidar yürüyüşü'

CHP İzmir, “İktidara Yürüyoruz” sloganıyla fener alayı düzenledi. Fener alayına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, “Seçmenlere yönelik bir psikolojik savaş içerisindeyiz. Çok manipülatif mesajlarda gelecektir şu anda bizim tarafımız umudu örgütlüyor bizim rakibimiz korkuyu örgütlüyor. Umut ağırlıklı olarak kazanacaktır” dedi. Yürüyüşün ardından konuşan Başkan Soyer, “Bayramımızı kutlamaya 4 gün kaldı” dedi.

CHP İzmir'den 'İktidar yürüyüşü'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından 14 Mayıs’a kadar devam edecek ve Demokrasi'ye Işık Yak sloganıyla düzenlenecek fener alayı ve kortejlerin ilkine katıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen fener alayına katıldı.14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimine kadar her akşam düzenlenecek kortejlerin ilki Karabağlar ile Konak ilçelerinin sınırını oluşturan İnönü Caddesi'nde yapıldı.

detail-photo-fancybox-0

Korteje Başkan Tunç Soyer'in yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili adayı Yüksel Taşkın, CHP İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, Millet İttifakı'nın milletvekili adayları, Millet İttifakı'nın il ve ilçe başkanları, muhtarlar, meclis üyeleri, partililer ve yüzlerce yurttaş katıldı.

detail-photo-fancybox-1

Fahrettin Altay Meydanı'ndan başlayan fener alaylı kortej, İnönü Caddesi üzerinden yaklaşık 4 kilometrelik güzergâhı devam edip İzmirspor Metro İstasyonu'nda son buldu.

Bando eşliğinde marşların söylendiği korteje İzmirliler Türk bayraklarıyla, araçlar kornalarıyla, evlerinde olanlar ise alkışlarıyla eşlik etti.  

detail-photo-fancybox-3

Yürüyüş boyunca İzmirliler, "Birleşe birleşe kazanacağız", "Hak, hukuk, adalet" sloganları attı; İzmir Marşı başta olmak üzere Cumhuriyet marşları söyledi. CHP İzmir tarafından organize edilen yürüyüşler, ilk kortejin ardından 13 Mayıs akşamına kadar Bayraklı, Buca, Karşıyaka ve Gündoğdu'da her akşam düzenlenecek.

detail-photo-fancybox-4

“Bahar bayramı gibi kutlayacağız”

Kortejin sonunda konuşan Başkan Tunç Soyer, “Harika bir yürüyüştü, çok coşkuluydu, çok güzeldi, harikaydınız. Az kaldı; bayramımızı kutlamaya 4 gün kaldı. O günü büyük bir zafer coşkusuyla, büyük bir bahar bayramı gibi, demokrasi bayramı gibi kutlayacağız” dedi.

detail-photo-fancybox-5

“BİZİM TARAFIMIZ UMUDU ÖRGÜTLÜYOR BİZİM RAKİBİMİZ KORKUYU ÖRGÜTLÜYOR”

Fener alayına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, şunları söyledi:

“Seçmenlere yönelik bir psikolojik savaş içerisindeyiz. Çok manipülatif mesajlar da gelecektir şu anda bizim tarafımız umudu örgütlüyor bizim rakibimiz korkuyu örgütlüyor. Umut ağırlıklı olarak kazanacaktır temkinli olmamız lazım provokasyonlara gelmemiz lazım. Biz stratejimizi seçimin son dönemecinde umudu büyütürsek biz bu seçimi alırız diye oluşturmuştuk. Bizim stratejimiz başarılı. Rakibimiz hiçbir strateji oluşturamadı şimdi 2019 seçimlerindeki numaralarını yapıyorlar dolayısıyla onların bir şansı yok biz bütün gücümüzle kararsız kimi görüyorsak odaklanacağız. Sandık güvenliği ile ilgili de çok iyi bir noktadayız önceki seçimlerden daha iyi bir noktadayız. Sandık güvenliği ne kadar teknikse bir o kadarda psikolojiktir sandığın son oyu sayılana kadar arkadaşlar motive olacak ve bu işi bitireceğiz. Normalde seçim günü kendimizin sorumlu arkadaşımızın dışında herhangi bir mesaja da itibar etmememizi öğreneceğiz. Manipülatif içeriklerden ziyade sorumlu kişi ile yol yürüyüp biz bu işi ilk turda bitireceğiz."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0