CHP'den seçim sloganı ve 'aday tanıtım' kararı!

CHP, milletvekili aday listelerinin de belirlenmesiyle seçim kampanyasını başlatıyor. Partinin sloganı ‘Türkiye hakkını alacak’ olarak belirlendi. Öte yandan parti kaynakları, “600 adayın bir arada tanıtıldığı bir program yapılmasının düşünülmediğini” belirtiyor. Toplantıların il bazında yapılacağı kaydediliyor.

CHP'den seçim sloganı ve 'aday tanıtım' kararı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı olarak ‘Sana Söz’ sloganıyla seçim kampanyasını başlatmıştı. Ayrı bir kampanya da yürütecek CHP’de hem ittifak vurgusu hem de parti sloganı öne çıktı.

Diken'dan Altan Sancar'ın haberine göre CHP’nin parti sloganı ‘Türkiye hakkını alacak’ olarak belirlendi. Diğer yandan, ittifakı vurgulamak ve ortak listelerin gerekliliğine işaret etmek için ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ söylemi öne çıkarılacak.

Milletvekili adaylarının tanıtımlarında aynı sloganlar kullanılacak ve kampanya şehirler için özelleştirilecek. Böylece vekil adaylarının kentlerine özgü kampanya ekipmanlarında kentlerin adı kullanılarak yurttaşlara haklarını alacakları söylenecek. Özelleştirilen kampanya ‘İstanbul hakkını alacak’, ‘Muğla hakkını alacak’ gibi örneklerle kentlerde dolaşıma sokulacak.

Kampanya için her milletvekili adayının kişisel web sitesi açması istendi. Kartvizitlerde yalnızca ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ sloganı kullanılacak.

CHP’nin kampanya rengiyse mavinin tonları olarak belirlendi ve Kılıçdaroğlu’nun kampanyasıyla uyum amaçlandı.

‘Çocuklar hakkını alacak’
Kampanyada çocuklara için ayrı bir söylem öne çıkacak. ‘Çocuklar hakkını alacak’ sloganına ek olarak hazırlanacak balonlarda “Çocuklar hep gülecek” ifadesine de yer verilecek. Balonlarda kullanılacak renklerin Türkiye’deki yaygın herhangi bir görüşün rengi olmamasına özen gösterilecek.

Aday tanıtım kararı 
Öte yandan Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre de parti kaynakları, “600 adayın bir arada tanıtıldığı bir program yapılmasının düşünülmediğini” belirtiyor. Toplantıların il bazında yapılacağı kaydediliyor. Bu kapsamda İzmir adaylarının da 17 Nisan Pazartesi günü Limontepe Meydanı'nda yapılacak toplantıyla kent vitrinine çıkması bekleniyor. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0