Bornovalı çocuklar daha güzel gülecek

Bornova Belediyesi, Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri’nden yararlanan miniklere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi vermeye başladı.

Bornovalı çocuklar daha güzel gülecek

Evde Bakım Hizmeti kapsamında ihtiyaç duyan yaşlı, gebe ve lohusalara ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan, risk gruplarına yönelik diş tarama ve tedavisi yapan Bornova Belediyesi, benzeri bir çalışmayı Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi’nden yararlanan minikler için gerçekleştiriyor. Bu kapsamda verilen ağız ve diş sağlığı eğitimleri Naldöken Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi'nden başladı. Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli diş hekimi 3-6 yaş arasındaki miniklere ağız ve diş sağlığının önemi ile dişlerini ne zaman ve nasıl fırçalamaları gerektiğini anlattı. Eğitimler, Bornova’nın dört bir yanındaki tüm merkezler de devam edecek.

ort-0518.jpg

SAĞLIKTA DA BORNOVALILARIN YANINDA

Her alanda olduğu gibi sağlıkta da Bornovalıların yanında olduklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Hemşirelerimiz ve hasta bakım elemanlarımızla yaşlılarımıza verdiğimiz Evde Bakım Hizmetleri aralıksız devam ediyor. Aynı zamanda görevli ebelerimiz ev ortamında bebek, çocuk, gebe ve lohusa gözlemleri gerçekleştiriyor. Naldöken’da başladığımız çalışmayla da Ağız ve Diş Sağlığı konusundaki çalışmalarımızı özellikle çocuklarımız için tüm Bornova'ya yaymayı hedefliyoruz” dedi.

ort-0520.jpg

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0