Bornova’da vatandaşa 400 bin fide

Yerelde kalkınma hedefiyle tarıma destek olan Bornova Belediyesi atalık tohumlardan elde ettiği 400 bin fidenin dağıtımına başladı. Bornova Merkez Pazaryeri’nde gerçekleşen ilk dağıtımlarda 100 bin fide ücretsiz olarak Bornovalılar ile buluştu.

Bornova’da vatandaşa 400 bin fide

Ata tohumlarının tarımsal üretimde artırılması ve gelecek nesillere aktarılması için örnek çalışmalar yapan Bornova Belediyesi, yazlık sebze fidesi dağıtımına başladı. Her yıl milyonlarca fideyi vatandaşlarla buluşturan belediye, Atalık tohumlarından üretilen; uzun patlıcan, topan patlıcan, acı  ve tatlı biber, reyhan, dereotu, marul, tere, roka, balkan domates ve ince kabuk domatesin aralarında bulunduğu bir çok çeşit fideyi dağıttı. Bornova Belediyesi Başkan Yardımsı Barbaros Taşer’inde katıldığı organizasyon Bornovalılar’dan da büyük ilgi gördü.

Güvenli ve sağlıklı gıda

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un güvenli ve sağlıklı gıdaya erişimin önemine dikkat çekerek, “Dünyada sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşmak çok değerli bir noktaya ulaştı. Biz de Bornova Belediyesi olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Bornova’yı her alanda olduğu gibi tarımda da büyütmek üzere çalışıyoruz. Bu yıl atalık tohumlardan elde ettiğimiz 400 bin fideyi Bornovalılara dağıtıcağız. Tarıma verdiğimiz destek artarak devam edecek” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0