Bornova'da aileler madde bağımlılığına karşı bilgilendirildi

59. Kütüphane Haftası çerçevesinde Bornova Belediyesi, ilk etkinliği ailelere yönelik hazırladı.

Bornova'da aileler madde bağımlılığına karşı bilgilendirildi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Karababa’nın konuşmacı olduğu panelde madde bağımlılığının ne olduğu, bunun önüne geçmek için alınacak önlemler ve bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
dsc-6747.jpg

Yaptığı sunumda Bağımlılığın her geçen gün artan evrensel bir toplum sağlığı sorunu olduğuna dikkat çeken Karababa, “Bu sorun sadece madde kullanan bireyi değil, ailesini, yakın çevresini ve neden olduğu kayıp ve zararlarla tüm toplumu etkileyen bir sorundur” dedi. Bağımlılık türleri hakkında da bilgi veren Ali Osman Karababa, bağımlılığın aniden gelişen bir hastalık olmadığını belirterek, gelişim sürecini anlattı.

dsc-6730.jpg

"GENÇLERE ÖNCÜ OLMALIYIZ"

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, madde bağımlılığının önemli bir sorun olduğuna dikkat çekerek, “Toplumun en temel taşı çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Onların kötü yollara sapmalarını engelleyerek öncü olmalıyız. Bornova Belediyesi olarak aileleri bu konuda bilinçlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizi de spor, sanat ve kültürel etkinliklere yönlendirmeye çalışıyoruz. Bunun için de ilçemizde bulunan spor alanlarımızın sayısını arttırıyor, tiyatrodan müziğe kadar bir çok alanda kurslar düzenliyoruz” diyerek bilgi verdi.

Bornovalılardan yoğun ilgi gören panele katılan Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Barbaros Taşer, Prof. Dr. Ali Osman Karababa’ya çiçek vererek teşekkür etti.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0