Bornova Belediyesi ve iş dünyasından deprem bölgesine tıbbi yardım malzemesi desteği

Bornova Belediyesi, depremin yaralarının sarılmasına destek olmak için yaptığı çalışmaları sürdürüyor. STK, Odalar ve iş dünyası ile birlikte hareket eden belediye, gelen her türlü yardım malzemesini ihtiyaç duyulan noktalara ulaştırıyor. 6 Şubat’tan bu yana Bornovalılardan gelen 13 tır yardım malzemesi ile 1’er tır bot ve tıbbi malzeme gönderdiklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “5. günde de iş dünyasından gelen 1 tır tıbbi malzemeyi ve 1 tır da ekmeği yola çıkardık” dedi.

Bornova Belediyesi ve iş dünyasından deprem bölgesine tıbbi yardım malzemesi desteği

İş insanı ve Sivil toplumcu Gözde Dizdar ve arkadaşları ile Atatürk spor Salonu’nda kurulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde görüşen Başkan İduğ, “İş insanlarından gelen ve içinde gerçekten çok gerekli tıbbi malzemelerin bulunduğu 1 tırı Antakya’ya doğru yola çıkardık. Deprem alanında bulunan vekillerimiz ile sürekli olarak irtibat halindeyiz. Onlar bize ihtiyaç listelerini iletiyor ve gönderdiğimiz tırları orada karşılıyorlar. Artık gıdadan ziyade ilaç, sağlık malzemeleri, çadır ve soba gibi ihtiyaçları olduğunu bildiriyorlar. İş dünyasının gösterdiği bu duyarlılık için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İş dünyasından yardım

İş dünyası adına yardımları toplayan Gözde Dizdar da, “Gönderdiğimiz tırın içerisinde cerrahi müdahaleler için de kullanılabilecek acil durum malzemeleri yer alıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda sizlerle birlikte depremzedeler için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Bornova Belediyesi ambulansı bölgede görev yapıyor

Bornova Belediyesi sağlık ekipleri depremle büyük yıkıma uğrayan Hatay’da depremzedeler için canla başla çalışmaya devam ediyor. İki acil tıp teknisyeni iki şoförle bölgeye giderek çalışmalara katılan Bornova Belediyesi ambulansı enkazdan kurtarılan yaralıları çevredeki hastanelere taşıma görevini üstleniyor.

Esnaf ekmeğini paylaştı

İzmir Fırıncılar Odası ve Altındağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası da deprem bölgesine gönderilmek üzere 30 bin adet ekmeği Bornova Belediyesine  teslim etti. Deprem alanında bulunan 3 farklı ile gidecek olan tırlara ekmeği böldüklerini ifade eden Başkan İduğ, “Deprem bölgesinde ciddi anlamda ihtiyaçlar var . İlimizde ve ilçemizde bulunan kendi mesleğinde sektöründe lider olanlardan büyük destek alıyoruz. Herkese çok teşekkür ederiz” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Kemal Sırtı’da Bornova Belediyesi öncülüğünde yardımlarını ilettikleri için Başkan Mustafa İduğ’a teşekkür etti.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0