Bayraklılı kadınlar depremzedelere kışlık kıyafet dikiyor

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından çığ gibi büyüyen yardımlara bir yenisini daha ekleyen Bayraklı Belediyesi; dikiş-nakış kursiyerleri aracılığıyla depremzedeler için battaniye, eşofman ve mont dikimine başladı.

Bayraklılı kadınlar depremzedelere kışlık kıyafet dikiyor

Alpaslan Semt Merkezi’nde el emeği ile üretilen giyim eşyaları, tırlarla deprem bölgesine gönderilecek. Enkaz alanlarında arama kurtarma çalışmalarına da destek veren Bayraklı Belediyesi, 18 kişilik zabıta ekibini de bölgeye gönderdi. Başkan Sandal, “Bu acı hepimizin ve bu facianın üstesinden de dayanışmayla geleceğiz” dedi.

KADINLAR KIŞLIK MALZEME ÜRETİYOR

bayraklidan-sicak-dayanisma-1.jpeg

Türkiye’nin gözü kulağı deprem bölgesinden gelecek güzel haberlere kilitlenmişken, Bayraklı Belediyesi de yardım seferberliğini hızlandırdı. Depremin ilk gününden itibaren hava, deniz ve kara yoluyla on binlerce ihtiyaç malzemesini depremzedelere ulaştıran belediyede, kışlık giysi desteği için de mahalle merkezlerinin kursiyer kadınları harekete geçti. Bayraklı Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapan dikiş- nakış kursu kursiyerleri, deprem bölgesine gönderilmek üzere battaniye, eşofman ve mont üretmeye başladı. Kursiyer kadınlar “Ekran başında haber izleyip, çaresizce beklemek yerine yardım kampanyasına bir nebze de olsa destek olmak istedik. Elimizden geldiğince fazla kışlık malzeme üretip deprem bölgesine göndereceğiz” dedi.

18 KİŞİLİK ZABITA EKİBİ DEPREM BÖLGESİNDE

bayraklidan-sicak-dayanisma-2.jpeg

Bayraklı Belediyesi öte yandan depremin ilk gününden itibaren; 52 bin giyim eşyası, 66 bin bebek bezi, bin 500 bebek maması, 200 bebek bakım ürünü, 41 bin 500 hijyen malzemesi, 11 bin 500 battaniye/ yorgan, 24 bin gıda ürünü, bine yakın ısınma malzemesi ve ev gereçleri, 488 aydınlatma malzemesi, 964 çift ayakkabı, 7 çadır ve 30 bin 650 adet suyu deprem bölgesine ulaştırdı. Tam donanımlı ambulans ve sağlık personelleriyle enkaz alanında yer alan Bayraklı Belediyesi, kurtarma ve sosyal yardım çalışmalarına katılmak üzere 18 zabıta personelini de bölgeye gönderdi.

bayraklidan-sicak-dayanisma-5.jpeg

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Tarihimizin en büyük acılarından birini yaşıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu felaketin de üstesinden geleceğiz” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0