Bayraklı Meclisi’nde “Akşener” şoku!

Türkiye en kritik seçime doğru giderken, “6’lı Masa’da” yaşanan çatlak yerel siyaseti de etkiledi.

Bayraklı Meclisi’nde “Akşener” şoku!

Yerel seçimlerde Millet İttifakı içinde İyi Parti kontenjanından Bayraklı Meclis Üyesi seçilen Mukaddes Işın ve Ali Uğurel, yaşanan gelişmelerin ardından İyi Parti ile tüm siyasi bağlarını kopardıklarını açıkladı. Işın ve Uğurel “4 yıldır İyi Parti’yi temsilen meclisteyiz. Bu aşamadan sonra partimizle bir bağımız kalmadı. Sonuna kadar Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.

AKŞENER’E TEPKİ YERELE SIÇRADI

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı Masadan ayrılması, parti tabanında da tepkiyle karşılandı. Yaşanan gelişmelerin ardından pek çok kişi İyi Parti’den istifa ederken, bir tepki de Bayraklı’dan geldi. Yerel seçimlerde İyi Parti kontenjanından Bayraklı Meclis Üyesi seçilen Mukaddes Işın ve Ali Uğurel, İyi Parti ile siyasi bağlarını kopardıklarını, tüm güçleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi. İYİ Parti’nin Bayraklı teşkilatından da onlarca kişinin istifa ettiği belirtildi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIZ”

Mukaddes Işın “4 yıldır İyi Parti’yi temsilen Bayraklı Belediye Meclisi’ndeyim. Yaşanan gelişmelerin ardından partimle siyasi bir bağımın kalmadığını söylemek istiyorum. Bu saatten sonra Millet İttifakı’nın başarısı için mücadele edeceğim. Ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olacağım” dedi.

“ARTIK İYİ PARTİ İLE YOL YÜRÜYEMEYİZ”

Ali Uğurel “İyi Parti saflarından meclise girerek bugüne kadar Bayraklı’ya hizmet ettik. Gelinen noktada İyi Parti ile siyasi bir yol yürüyemeyeceğimiz açıkça belli oldu. Ülkemizin içinden geçtiği zor süreçlerde Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0