Bayraklı Belediyesinden depremzedelere yardım eli

Kahramanmaraş merkezde meydana gelen ve 10 ilde yıkımlara, kayıplara neden olan 7,4 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından Bayraklı Belediyesi yardım kampanyası başlattı, kışlık kıyafet ve temel ihtiyaç malzemeleri çağrısında bulunuldu.

Bayraklı Belediyesinden depremzedelere yardım eli

Başkan Serdar Sandal, “Yaşanan felaketin acısını biliyor ve derinden hissediyoruz. Hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza rahmet diliyoruz. Yaraları el birliğiyle sarmak için tüm yurttaşlarımızı dayanışma mücadelemize davet ediyoruz” dedi.

DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Bayraklı Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından afetzedelere destek olmak için harekete geçti. Belediye ekipleri, ihtiyaç duyulan temel malzemeleri belirleyerek yardım çağrısında bulundu. Kampanyaya, ilçedeki sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan da destek istendi. İlk etapta; battaniye, yorgan, mont, ışıldak, bebek bezi, hijyen malzemesi, ısıtıcı, uyku tulumu, kışlık kıyafet, kalın çorap, bot ve polar giysiler toplanarak deprem bölgesine ulaştırılacağı belirtildi. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, kullanılmamış malzemeleri Bayraklı Belediyesinin Osmangazi Hizmet Binası’na teslim edebilecek. Konuyla ilgili 477 20 00’dan bilgi alınabilecek.

YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Yaşanan felaketin acısını biliyor ve en derinden hissediyoruz. Deprem mağdurlarının acısını paylaşıyoruz. İki yıl önceki Bayraklı depreminde olduğu gibi dayanışma için hazırız! Acımızı paylaşarak azaltacağız, yaraları birlikte saracağız. Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve tüm yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0