Başkan Tekin deprem bölgesinde: 'Hatay hepimizin şahsi meselesi'

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ve beraberindeki heyet ,Hatay’a giderek depremzedeleri ziyaret etti. Deprem bölgesinde incelemelerde bulunan Tekin, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Tekin deprem bölgesinde: 'Hatay hepimizin şahsi meselesi'

Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen depremler sonrası Torbalı Belediyesi tüm birimleriyle seferber olmuştu. Yaşanan felaket sonrası yaraları sarmak için bölgeye ekip gönderilirken bugün de Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ve beraberindeki heyet Hatay’a gitti. Burada incelemelerde bulunan Başkan Tekin’e Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Özgan, Torbalı Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Hasan Atak, Torbalı Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürü Çağlar Albayrak da eşlik etti. Deprem bölgesinde yıkılan binaları inceleyen ve depremzedeleri ziyaret eden Tekin, depremin ilk gününden beri bölgede olan ve büyük emek sarf eden AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent’ten de çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TEKİN “BİR YANDA ACI BİR YANDA DAYANIŞMA”

Ayrıca depremin ilk gününden itibaren bölgede koordineli bir şekilde çalışılan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çadırını da ziyaret eden Tekin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay’dan da bilgi aldı. Çok büyük bir acı yaşadıklarını ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, yaptığı açıklamada “Burada bir yanda büyük yıkıntılar, tarifsiz acılar bir yanda da Belediyelerimiz, AHBAB, AKUT, AFAD başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların depremzede halkımız için yardımlaşma ve dayanışması var. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Hatay benim şahsi meselemdir diyordu. Görüyoruz ki Hatay artık hepimizin şahsi meselesi” ifadelerini kullandı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0